מצב נגישות / ניווט באמצעות מקלדת דלג לתוכן תפריט ניווט נגיש פאנל נגישות איפוס נגישות מפת אתר הצהרת נגישות
הראשונים שהביאו את טיפול גלי ההלם לישראל!

תקנים והסמכות

תו איכות ISO 13485-1 ISO 9001 

עד 80% החזר לכל המבוטחים בביטוחי בריאות בסעיף מחליף ניתוח בגלי הלם בחברות הביטוח: 

הירשם עכשיו לייעוץ חינם!
או
הירשם עכשיו לייעוץ חינם!
או

פציעות ספורט נפוצות ואיך לטפל בהן

רפואות - טיפול בגלי הלם > פציעות ספורט נפוצות ואיך לטפל בהן
פציעות ספורט נפוצות

השאיפה למצוינות אתלטית או אפילו למשחק פנאי תורמת המון למשתתפים, אך מגיעה עם הסיכון לפציעות, שיכולות להשבית את הספורטאים ולפגוע בביצועיהם. פציעות ספורט נפוצות יכולות להשפיע על חלקים שונים בגוף, כאשר הברך, הכתף, הידיים והרגליים פגיעים במיוחד עקב הדרישות של תנועות בעלות השפעה גבוהה ושימוש חוזר ונשנה.

הניהול והטיפול בפציעות ספורט חיוניים לחזרה מהירה לפעילות ולמניעת נזק לטווח ארוך. גישות מסורתיות כוללות לעתים קרובות מנוחה, קרח, דחיסה והגבהה (RICE), יחד עם פיזיותרפיה ובמקרים חמורים, ניתוח. עם זאת, בשנים האחרונות חלה עלייה בטיפול בגלי הלם חוץ (ESWT)  כאלטרנטיבה לא פולשנית המבטיחה להאיץ את תהליך הריפוי ולהקל על הכאב.

פציעות ספורט נפוצות בברך

הברך היא אחד המפרקים המורכבים והמשומשים ביותר בגוף, מה שהופך אותה לפגיעה במיוחד לפציעה במהלך פעילויות ספורט ופעילויות גופניות. ספורטאים חווים לעתים קרובות כאבי ברכיים ופציעות כתוצאה ממכות חדות, שימוש יתר או אי סדרים ביומכניים. פציעות ברך שכיחות כוללות נקעים או קרעים ברצועות, כגון אלו המשפיעות על הרצועה הצולבת הקדמית (ACL) או הרצועה הקולטרלית המדיאלית (MCL), אשר יכולות להתרחש במהלך ענפי ספורט בעלי השפעה גבוהה הכרוכים בעצירות פתאומיות או שינויים בכיוון.

קרעי מניסקוס הם פציעה שכיחה נוספת שיכולה לנבוע הן מטראומה חריפה והן מתהליכים ניווניים, המתבטאים בדרך כלל בכאב, נפיחות ותנועת ברך מוגבלת. בנוסף, דלקת בגידים, במיוחד דלקת בגיד הפיקה, נצפית אצל ספורטאים העוסקים בקפיצות וריצות חוזרות ונשנות, הגורמות לדלקת וכאב ממש מתחת לפיקת הברך.

אוסטיאוארתריטיס היא מצב ניווני שניתן להחמיר על ידי ספורט, הגורם לכאב, נוקשות ונפיחות במפרק הברך. מצד שני, דלקת מפרקים שגרונית, מחלה אוטואימונית, יכולה גם להשפיע על הברכיים ולהוביל לתסמינים דומים. מצבים אלו לא רק משפיעים על הביצועים האתלטיים אלא גם על הפעילויות היומיומיות, מה שמצריך טיפול יעיל כגון טיפול בגלי הלם.

דלקת בכתף

פציעות ספורט נפוצות בכתף

טווח התנועה הרחב של הכתף הופך אותה לפגיעה למגוון פציעות, במיוחד בקרב ספורטאים העוסקים בפעילויות מעל הראש, כגון שחייה, בייסבול וטניס. אחת מפציעות הכתף השכיחות ביותר היא טנדונופתיה של שריר הסובב, הכוללת מגוון של בעיות החל מדלקת בכתף ועד קרעים בשרירי שריר הסובב ובגידים. מצב זה מתבטא לעתים קרובות בכאבי כתף, במיוחד בעת הרמת הזרוע או במהלך הלילה.

מחלה שכיחה נוספת בכתף היא תסמונת פגיעה, שבה שריר הסובב נתפס בין עצמות הכתף במהלך התנועה, מה שמוביל לכאב ולתנועה מוגבלת. חוסר יציבות בכתף, העלול להוביל לפריקות, יכול לנבוע הן מפציעות חריפות והן משימוש יתר כרוני, הגורם לאי נוחות ולחוסר יכולת לבצע תנועות אתלטיות ביעילות.

טנדיניטיס סידנית היא מצב ספציפי המאופיין בהיווצרות משקעי סידן על גידי מפרק הכתף. משקעים אלה עלולים לגרום לכאב עז ולהגביל את טווח התנועה. ספורטאים עלולים לסבול גם מקרעים בלאבר, הכוללים את טבעת הסחוס המקיפה את שקע הכתף, מה שעלול להוביל לכאב, לתחושת תפיסה ולחוסר יציבות במפרק.

הבנת פציעות כתף נפוצות אלה חיונית מכיוון שהיא מנחה את יישום הטיפולים כמו טיפול בגלי הלם, שניתן להתאים לטיפול באתגרים הייחודיים שמציבה כל מחלה.

פציעות ספורט נפוצות פציעות ספורט נפוצות בברך פציעות ספורט נפוצות בכתף פציעות ספורט נפוצות בידיים פציעות ספורט נפוצות ברגליים טיפול בפציעות ספורט (טיפול בגלי הלם)

פציעות ספורט נפוצות בידיים

הידיים הן מבנים מורכבים המורכבים מעצמות רבות, גידים ורצועות, שכולם חיוניים לזריזות הנדרשת בספורט שונה. כתוצאה מכך, הם גם נמצאים בסיכון למגוון פציעות. פציעת יד אופיינית אחת היא נקע, המתרחשת כאשר הרצועות התומכות במפרקי היד נמתחות מעבר לגבולותיהן במהלך פעילויות הכוללות אחיזה או טיפול בכדור.

שברים נפוצים גם הם, במיוחד בספורט מגע או בפעילויות הכוללות נפילות על יד מתוחה. אלה יכולים לנוע משברים פשוטים שעלולים להחלים עם קיבוע ועד לשברים מורכבים הדורשים התערבות כירורגית. אגודל גולש, הנובע מנפילה או פגיעה ישירה הגורמת לקרע ברצועה הקולטרלית האולנרית של האגודל, היא פציעה נוספת שיכולה לפגוע משמעותית ביכולתו של אתלט לאחוז ולהחזיק בציוד.

דלקת בגידים בידיים נובעת לעתים קרובות מתנועות חוזרות ונשנות, המובילות לדלקת וכאב בגידים. תסמונת התעלה הקרפלית, למרות שהיא קשורה יותר לפעילויות חוזרות ונשנות שאינן ספורטיביות, יכולה להשפיע גם על ספורטאים, ולגרום לכאב, חוסר תחושה ועקצוץ ביד ובזרוע.

כל אחת מפציעות אלה עלולה להשפיע קשות על ביצועיו של ספורטאי ועשויה להפיק תועלת מטיפולים חדשניים כגון טיפול בגלי הלם, שנמצא כמקדם ריפוי ומפחית כאב במצבים שונים של מערכת השריר והשלד.

פציעות ספורט נפוצות פציעות ספורט נפוצות בברך פציעות ספורט נפוצות בכתף פציעות ספורט נפוצות בידיים פציעות ספורט נפוצות ברגליים טיפול בפציעות ספורט (טיפול בגלי הלם).

פציעות ספורט נפוצות ברגליים

פציעות ברגליים שכיחות בקרב ספורטאים, במיוחד בקרב אלו העוסקים בריצה, קפיצה וענפי ספורט הכוללים מגע. מתיחות של שרירי הארבע ראשי או שרירי הירך האחורי שכיחות ויכולות לנוע בין מתיחות קלות לקרעים מלאים. פציעות אלו מתבטאות בדרך כלל בכאב פתאומי במהלך הפעילות, נפיחות וקושי בכיווץ השריר.

דלקת הסרן הכפני, המאופיינת בכאב לאורך הקצה הפנימי של עצם השוק, נפוצה בקרב רצים ורקדנים. פציעת היתר הזו נובעת מלחץ על עצם השוק ועל הרקמות המחברות את עצם השוק לשרירים שסביבה. שברים מאמץ, פציעת יתר נוספת, הם סדקים זעירים בעצם שמתפתחים כתוצאה מכוח חוזר ונשנה, לעתים קרובות כתוצאה מהגזמה בפעילות חדשה או הגדלת משך הזמן או עוצמת האימונים במהירות רבה מדי.

דלקת בגיד אכילס היא מצב הגורם לכאב לאורך גב הרגל ליד העקב, שכיח במיוחד בקרב רצים שהגדילו לפתע את עוצמת או משך הריצות שלהם. זוהי פציעת יתר של גיד אכילס, רצועת הרקמה המחברת את שרירי השוק בחלק האחורי של השוק לעצם העקב.

אסטרטגיות הטיפול בפציעות רגליים אלו מתמקדות בהפחתת הכאב והדלקת תוך קידום הריפוי. כחלק מתוכנית טיפול מקיפה, טיפול בגלי הלם מציע תוספת מבטיחה לגישות המסורתיות, ומאיץ פוטנציאלית את ההחלמה עבור ספורטאים הנלהבים לחזור לענף הספורט שלהם.

פציעות ספורט נפוצות פציעות ספורט נפוצות בברך פציעות ספורט נפוצות בכתף פציעות ספורט נפוצות בידיים פציעות ספורט נפוצות ברגליים טיפול בפציעות ספורט (טיפול בגלי הלם).

טיפול בגלי הלם מכשיר

טיפול באמצעות גלי הלם

טיפול בגלי הלם עלה כטיפול בולט לפציעות ספורט שונות, המציע אלטרנטיבה לא פולשנית לשיטות מסורתיות יותר. טיפול זה משתמש בגלים אקוסטיים כדי ליצור דופק לחץ מכני וגלי קול נשמעים, המועברים לרקמה הפגועה דרך העור. הטכנולוגיה נועדה לעורר את חילוף החומרים, לשפר את זרימת הדם ולייעל את תהליך הריפוי.

היעילות של טיפול בגלי הלם תועדה במגוון מצבים, כגון דלקת גידים מסוידת בכתף, שם הוא מסייע בפירוק משקעי סידן, ודלקת גיד הפיקה בברך, ומפחית דלקת ומקדם החלמה. הוא גם מועיל לטיפול בבעיות גידים כרוניות שלא הגיבו לטיפולים אחרים, ומספק הקלה ומעודד התחדשות של רקמה בריאה.

לספורטאים עם מצבים כמו דלקת כף הרגל או דלקת גיד אכילס, טיפול בגלי הלם יכול להקל על הכאב ולשפר את התפקוד. הטיפול ניתן בדרך כלל בישיבות קצרות, ובניגוד לניתוח, אינו דורש זמן השבתה, ומאפשר לספורטאים להמשיך בלוחות הזמנים של האימונים והתחרויות עם הפרעה מינימלית.

ככל שהמחקר ממשיך להתפתח, ברור שטיפול בגלי הלם טומן בחובו פוטנציאל משמעותי בתחום הרפואה הספורטיבית, ומספק אפשרות בת קיימא לספורטאים המחפשים להתאושש מפציעה ולחזור לביצועים שיא.

טיפול בגלי הלם מייצג חזית מבטיחה בטיפול בפציעות ספורט, ומספק פתרון לא פולשני וחדשני לספורטאים המתמודדים עם פציעות נפוצות בברך, בכתף, בידיים וברגליים. היכולת שלו לקדם ריפוי ולהקל על כאב ללא צורך בניתוח מציעה יתרון משמעותי, ומאפשרת זמני החלמה מהירים יותר והפרעה מופחתת לאימונים ופעילויות תחרותיות. ככל שגוף הראיות התומכות ביעילותו ממשיך לגדול, טיפול בגלי הלם עומד להיות עמוד תווך ברפואת ספורט, ולעזור לספורטאים מכל הרמות לחזור לספורט שלהם מהר יותר ועם פחות סיבוכים.

הירשם עכשיו לייעוץ חינם

אנו מעניקים את הטיפול היעיל ביותר ל..

מידע מקצועי
פריצת דיסק תסמינים

פריצת דיסק – תסמינים

התמודדות עם כאבי גב או אי נוחות בצוואר יכולה להיות מאבק יומיומי עבור רבים, המשפיע באופן משמעותי על איכות חייהם. בין שלל הסיבות לכאב כזה,

פציעות ספורט נפוצות

פציעות ספורט נפוצות ואיך לטפל בהן

השאיפה למצוינות אתלטית או אפילו למשחק פנאי תורמת המון למשתתפים, אך מגיעה עם הסיכון לפציעות, שיכולות להשבית את הספורטאים ולפגוע בביצועיהם. פציעות ספורט נפוצות יכולות

דקירות בכף רגל

דקירות בכף רגל

דמיינו שאתם הולכים ברחוב, עסוקים בענייניכם, ופתאום אתם חשים כאב חד בתחתית כף הרגל. הכאב כל כך פתאומי ועז שאתם עלולים לחשוב שדרכתם על משהו

כאבים בגפיים

סיבות לכאבים בגפיים ודרכי טיפול

כאבים בגפיים, בין אם מדובר בכאב חד או בכאב עמום ומתמשך, עלולים להשפיע באופן משמעותי על איכות החיים. הגפיים, הכוללות את הידיים והרגליים, חיוניות לביצוע

כאב גב כרוני

סובלים מכאב גב כרוני – מה עושים?

כאב גב כרוני, אי נוחות מתמשכת בגב שנמשכת למעלה משלושה חודשים, היא מחלה שכיחה שמשפיעה על מיליונים ברחבי העולם. לא מדובר רק בכאב הפיזי. אי

טיפולים אלטרנטיביים לדלקת מפרקים

טיפולים אלטרנטיביים לדלקת מפרקים

כאבי גב תחתון חזקים יכולים להשפיע על יכולתך לבצע משימות ופעילויות יום-יומיות. הכאבים נובעים בדר”כ בשל בעיות בריאות פיזיות ונפשיות. כדי לטפל ביעילות בכאבי גב תחתון חזקים, חשוב להבין את הגורמים לכאבי גב תחתון חזקים כדי למצוא את אפשרויות הטיפול הטובות ביותר.

כאבי גב תחתון עם הקרנה לרגליים

כאבי גב תחתון עם הקרנה לרגליים

כאבי גב תחתון חזקים יכולים להשפיע על יכולתך לבצע משימות ופעילויות יום-יומיות. הכאבים נובעים בדר”כ בשל בעיות בריאות פיזיות ונפשיות. כדי לטפל ביעילות בכאבי גב תחתון חזקים, חשוב להבין את הגורמים לכאבי גב תחתון חזקים כדי למצוא את אפשרויות הטיפול הטובות ביותר.

כאבי גב תחתון חזקים

כאבי גב תחתון חזקים

כאבי גב תחתון חזקים יכולים להשפיע על יכולתך לבצע משימות ופעילויות יום-יומיות. הכאבים נובעים בדר”כ בשל בעיות בריאות פיזיות ונפשיות. כדי לטפל ביעילות בכאבי גב תחתון חזקים, חשוב להבין את הגורמים לכאבי גב תחתון חזקים כדי למצוא את אפשרויות הטיפול הטובות ביותר.

טיפול בכאבי גב תחתון

טיפול בכאבי גב תחתון

כאבי גב תחתון הם בעיה נפוצה המשפיעה על אנשים בכל הגילאים. למרבה המזל, ישנם מגוון טיפולים זמינים שיכולים לעזור להפחית כאב ולשפר את איכות החיים.

טיפול בפציעות ספורט

טיפול בפציעות ספורט

פציעות ספורט הן תופעה שכיחה בקרב ספורטאים מכל הרמות, מחובבנים ועד מקצוענים. פציעות אלו יכולות לנוע בין מתיחות ונקעים קלים ועד לפציעות חמורות יותר כגון

טיפול בגלי הלם נגד כאבים בכתפיים ובשכמות

כאבי כתפיים

כאבי כתפיים הם בעיה שכיחה שיכולה להיגרם ממגוון גורמים. הכאב יכול להשתנות בין קל לחמור ועלול להקרין גם לצוואר, לזרועות ו/או לגב.

דלקת בכתף

דלקת בכתף טיפול

טיפול יעיל בדלקות בכתף סובלים מדלקות בכתף שלא עוברות? במרפאות כאב לטיפול בכאבים כרוניים של רפואות מציעים לכם טיפול יעיל ולא פולשני לבעיה באמצעות גלי

כאבי גב עליון

כאבי גב עליון

טיפול יעיל ולא פולשני לכאבי גב עליון כאבי גב עליון הם בעיה אופיינית לעידן המודרני עקב עבודה ממושכת מול מסכי מחשב. ישיבה זו גורמת לניוון

גלי הלם כללית

גלי הלם כללית

טיפול בגלי הלם כללית חברים בקופת חולים כללית? סובלים מכאבים ומבקשים לטפל בהם עם גלי הלם? במרפאות של “רפואות” הפעולות באחד עשרה מקומות ברחבי הארץ,

טיפול בגלי הלם כללית מושלם

טיפול בגלי הלם כללית מושלם

מבוטחי כללית מושלם מוזמנים לטיפולי גלי הלם באחת עשרה המרפאות של רפואות, מרפאות כאב לטיפול בכאבים כרוניים, הפרושות ברחבי הארץ. הטיפול בגלי הלם כללית מושלם מיועד

דורבן בעקב אכילס

דורבן בעקב אכילס

על בעיית דורבן בעקב אכילס במרפאות כאב לטיפול בכאבים כרוניים “מרפאות” מטפלים באמצעות שיטה מתקדמת, לא פולשנית ואפקטיבית של גלי הלם בבעיות שונות, לרבות בעיית

חיזוק הסוגרים

חיזוק הסוגרים

חיזוק הסוגרים עזרת גלי הלם לא אחת חיזוק הסוגרים קשור באופן ישיר לחיזוק אברי רצפת האגן. עבור מקרים אלו מציעים לכם במרפאות של רשת רפואות

בריחת שתן לנשים

בריחת שתן לנשים

טיפול בבריחת שתן נשים בריחת שתן נשים הינה תופעה נפוצה הגורמת לסובלות ממנה לחוסר נוחות, ואף לשיבוש אורחות חיים עם הימנעות מיציאה מהבית וממפגש עם

טיפול בדורבן מכבי

טיפול בדורבן מכבי

טיפול בדורבן בעקב מכבי מבוטחים בקופת חולים מכבי וסובלים מבעיית דורבן בכף הרגל? חשוב שתדעו כי בימינו טיפול בדורבן בעקב מכבי כולל הליך אפקטיבי וחדיש

פתרון לכאבי ברכיים

פתרון לכאבי ברכיים

במרפאות כאב לטיפול בכאבים כרוניים של רפואות מספקים מענה לבעיות שונות באמצעות טיפול בגלי הלם, לרבות פתרון לכאבי ברכיים הנובע מהסתיידות ודלקות בגידים, וכן עקב

כאבים בצוואר העליון

כאבים בצוואר העליון

כאבי צוואר הפכו בעשורים האחרונים לתופעה שכיחה למדי, במיוחד לאור תרבות העבודה מול המחשב. בעבודה מול מחשב, בצפייה ממושכת בטלפון נייד או בטלוויזיה, אנו עלולים

כאבים בכף היד

כאבים בכף היד

כאב בכף היד אחד הגורמים המרכזיים לכאבים כרוניים בגוף הוא מצב של דלקת. דלקת הוא תהליך שאותו יוזם הגוף בכדי להתמודד עם ליקויים ובעיות שונות

דלקות בכף היד

דלקות בכף היד

דלקת בכף היד מתיחה של גידי כף היד או שורש כף היד, תנועה חדה או חבלה באזור כף היד, יכולות כולן להוביל למצב של היווצרות

הסתיידות בכתף

הסתיידות בכתף

מה זה הסתיידות בכתף? הסתיידות בכתף מתייחסת להצטברות של גבישי סידן ברקמות הרכות של הכתף, במיוחד בתוך הגידים או סביבם. תופעה זו אינה רק הצטברות

כאבי כתף וצוואר

כאבי כתף וצוואר

כאבים בצוואר ובכתף כאבים באזור הצוואר, הגב העליון והכתפיים הם לא תופעה חדשה של העידן המודרני, אבל בעידן הנוכחי כאבים אלה נובעים בדרך כלל מפעילויות

כאבים עזים ברגליים

כאבים עזים ברגליים

כאבים חזקים ברגליים כאבים יכולים להתפתח בכל מקום בגוף ובמרבית הפעמים גם אפשר לפענח את הגורם להם, גם ללא סדרה ארוכה של בדיקות. יחד עם

כאבים בגב תחתון ואגן

כאבים בגב תחתון ואגן

כאבי גב תחתון ואגן כאבים באזור הגב התחתון היא תופעה שכיחה מאוד, במיוחד בעידן המודרני בו רובנו מעבירים את זמננו בישיבה ארוכה, לרוב בתנוחה לא

טיפול בהידבקויות ניתוח קיסרי

טיפול בהידבקויות ניתוח קיסרי

הידבקויות אחרי ניתוח קיסרי כ-50% מהנשים שעברו ניתוח קיסרי תסבולנה ממצב של הידבקויות אחרי ניתוח קיסרי. כל ניתוח קיסרי נוסף שעוברת האישה, יגביר את הסיכוי

טיפול בצלקת של ניתוח קיסרי

טיפול בצלקת של ניתוח קיסרי

צלקת ניתוח קיסרי במסגרת ניתוח קיסרי מבוצע חתך משמעותי באזור הבטן התחתונה, דרכו מיילדים למעשה את התינוק. לצורך סגירת החתך מבוצעת תפירה של שכבות העור

איך מטפלים בפריצת דיסק

איך מטפלים בפריצת דיסק

פריצת דיסק בין כל סוגי הגורמים לכאבי גב, פריצת דיסק היא ללא ספק המפחידה ביותר ולמרבה הצער, גם הנפוצה ביותר. יחד עם זאת, כשיורדים יותר

דלקת וכאבים ברצפת האגן

דלקת וכאבים ברצפת האגן

תפקוד לקוי של רצפת האגן הפרעה בתפקוד רצפת האגן היא חוסר היכולת לבצע תפקוד שיגרתי כראוי ולתאם את שרירי רצפת האגן, כך שתתקיים פעילות תקינה

דה קרוון (דה קרווין)

דה קרוון (דה קרווין)

דלקת דה קרווין – כל מה שחשוב לדעת עליה טנוסינוביטיס של דה קרווין הידועה גם בשם – תסמונת דה קרוון היא דלקת (טנדיניטיס) של הגידים

רפואות גלי הלם

 מומחי רפואות לשרותך…