הראשונים שהביאו את טיפול גלי ההלם לישראל!

תקנים והסמכות

תו איכות ISO 13485-1 ISO 9001 

עד 80% החזר לכל המבוטחים בביטוחי בריאות בסעיף מחליף ניתוח בגלי הלם בחברות הביטוח: 

הירשם עכשיו לייעוץ חינם!
או
הירשם עכשיו לייעוץ חינם!
או
אנו מעניקים את הטיפול היעיל ביותר ל..

טיפול בגלי הלם לריפוי הידבקויות לאחר ניתוח

הידבקויות בחלל הבטן ובאגן הינן תופעות לוואי שכיחות לאחר ניתוחי בטן פולשניים באזורים אלה. הידבקויות בחלל הבטן נוצרות בעקבות "שיבוש" בתהליך ההחלמה הטבעי של הגוף: קירות חלל הבטן והאגן מרופדים בשכבה הנקראת קרום הצפק (פריטונאום). במקרה של טראומה באיברים הפנימיים בחלל האגן או הבטן (נ יתוח בטן הינו "טראומה" עבור הגוף) – נוצרת באופן טבעי רקמת "פיברין" משולבת בכלי דם חדשים. רקמה זו נוצרת על מנת לרפא את האזור המנותח. הפיברין אמור להיספג בגוף בתוך לאחר ימים ספורים, אך לעתים הספיגה אינה מתרחשת. כשהפיברין אינו נספג הוא יוצר רקמה עודפת, אשר מדביקה רקמות ואיברים שאינם אמורים להתאחד – כך נוצרות ההידבקויות לאחר ניתוח. שכיחותן בקרב מטופלים נחשבת גבוהה ביחס לסיבוכים כירורגיים אחרים.

הידבקויות בחלל הבטן עלולות לגרום למגוון בעיות:

  • חסימה של המעי הדק הגורמת לכאבי בטן עזים, התכווצויות והקאות. (במצבים קיצוניים חסימה זו עלולה להיות מסוכנת ואף קטלנית.) 
  • כאבים חזקים שמקורם ב"קשירת איברים" כתוצאה מן ההדבקות – אשר מגבילה את תנועתם התקינה של האיברים הפנימיים בחלל הבטן.
  • בנשים עלולה ההידבקות לגרום למצב של אי-פריון שמקורן בהידבקות של השחלות והחצוצרות, כיוון שהן עלולות לחסום את הגעת הביצית המופרית מן החצוצרות אל הרחם, וכן עלולה גם למנוע מן הזרע להגיע לביצית ולהפרותה.
  • כאבים כרוניים, חולשה כללית, אובדן תיאבון ותשישות.

מגוון הטיפולים הסטנדרטיים הקיימים לריפוי הידבקויות אינם תמיד יעילים, ולעתים אף קיים צורך בניתוח חוזר, נוסף על הניתוח אשר גרם להידבקות מלכתחילה. אלא שהיום יש פתרון מפתיע ואינו פולשני בעל אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד: טיפול בגלי הלם.

מהו טיפול בגלי הלם ?

גל ההלם מחקה את התופעה הטבעית המחוללת בטבע את הברק והרעם, אלא שכאן מדובר בהתרחשות יזומה ומבוקרת ע"י מכשור רפואי חדיש המייצר את גלי ההלם באופן מבוקר. 
בשימושו הרפואי, גל הלם הוא ניצוץ המופק ע"י גל אנרגיה קצר השובר את מהירות הקול בתוך סביבת עבודה מימית (איבוד האנרגיה קטן פי 1,000 בסביבה מימית).
העכבה האקוסטית בגופנו דומה לזו שבמים (גוף האדם מכיל כ- 60% מים). בהתאם לכך, גלי ההלם הנוצרים במים מועברים אל לגוף האנושי ע"י מדיום מגע מתאים (ג'ל). ניתן למקד את האנרגיה בנקודה ספציפית או לפזרה על שטח טיפול נרחב יותר, וכן לקבוע את טווח החדירה לרקמה הביולוגית.

אצלנו במרפאות רפואות, נעשה שימוש  ב-מכשור רפואי מתקדם המאפשר טיפול מוכח וחדשני באמצעות גלי הלם, בסדרת טיפולים קצרים ונוחים, המאפשרים למטופל להמשיך כרגיל בשגרת יומו.

כיצד זה עובד?

גלי הלם גורמים למיקרו-טראומה, אשר `מתניעה` את תהליך הריפוי ומדמה שיבה אל השלב האקוטי, ובכך מאפשרת שוב הגעה להחלמה המלאה. ניתן לחשוב על כך כעל אתחול-מחדש (Reset) המכייל את מערכות הגוף. הטיפול למעשה רותם מחדש את כוחו של הגוף לרפא את עצמו. התהליך מפורר את הרקמה הדבוקה ומחזיר את האלסטיות אל הרקמה הפגועה.
מחקרים רפואיים עדכניים מלמדים שגלי הלם יעילים ביותר בעוד אופנים :
בכוחם של גלי ההלם לשבור את המעגל הכרוני על ידי עידוד הגוף לבנות כלי דם חדשים, המחדשים את הזרמת החמצן לרקמה הפגועה. כמו כן גלי ההלם יעילים בכך שהם מעוררים את פעילות הפיברובלסטים (Fibroblasts), תאים האחראיים על ריפוי רקמות חיבור. גלי ההלם גורמים לשחרור פקטורי צמיחה מקומיים (VEGF), מעודדים התחדשות תאי גזע ואף יוצרים אפקט אנטי-בקטריאלי . הטיפול גם מפחית את סולם הכאב לטווח הארוך בהמרצת מכניזם הקרוי Gate-Control, העצבים המגורים "סוגרים את השער" בפני פעימות הכאב הנשלחות למוח ובכך מפחיתים את הכאב. ברוב המקרים, הטיפול בגלי הלם מפיג את הכאב עוד בטרם הסתיים תהליך ההחלמה.

האם הטיפול בגלי הלם בטוח ?

הטכנולוגיה הרפואית המאפשרת את הטיפול ידועה ומיושמת מזה עשרות שנים.  עד כה לא נמצאו תופעות לוואי רציניות או מסוכנות. תופעות לוואי קלות וזניחות כוללות כאבים קלים ואדמומיות אך אלו נדירים ביותר וחולפים במהרה. הרגישות לטיפול בגלי הלם משתנה מאדם לאדם, לכן בכל מכוני רפואות עורכים התאמה אישית לכל מטופל ומטופל.
למכשור המתקדם שלנו בקרה מדויקת על העצמה, המיקוד והתדירות של גלי ההלם.

ריפוי בגלי הלם במכוני רפואות

לרפואות כתשע מרפאות נגישות בפריסה ארצית. מאות רבות של מטופלים כבר נהנו אצלנו מטיפול יעיל בהתאמה אישית. שיעורי ההצלחה בריפוי הידבקויות במרפאותינו עומד על כ-90% !

צרו קשר עוד היום ונתאם עבורכם תור במכון הקרוב לביתכם.

רפואות גלי הלם

 מומחי רפואות לשרותך…