מצב נגישות / ניווט באמצעות מקלדת דלג לתוכן תפריט ניווט נגיש פאנל נגישות איפוס נגישות מפת אתר הצהרת נגישות
הראשונים שהביאו את טיפול גלי ההלם לישראל!

תקנים והסמכות

תו איכות ISO 13485-1 ISO 9001 

עד 80% החזר לכל המבוטחים בביטוחי בריאות בסעיף מחליף ניתוח בגלי הלם בחברות הביטוח: 

הירשם עכשיו לייעוץ חינם!
או
הירשם עכשיו לייעוץ חינם!
או

דלקת בכתף טיפול

רפואות - טיפול בגלי הלם > דלקת בכתף טיפול
דלקת בכתף

טיפול יעיל בדלקות בכתף

סובלים מדלקות בכתף שלא עוברות? במרפאות כאב לטיפול בכאבים כרוניים של רפואות מציעים לכם טיפול יעיל ולא פולשני לבעיה באמצעות גלי הלם. הטיפול מוצע עבור מבוטחי קופות חולים כללית, מכבי, לאומית ומאוחדת.

דלקת בכתף ​​יכולה להיגרם מגורמים שונים כמו תנועות חוזרות ונשנות מעל הראש, פציעות ספורט, יציבה לקויה, הזדקנות, דלקת מפרקים שגרונית או טראומה פתאומית.

תסמינים נפוצים של דלקת בכתף ​​כוללים כאב, רגישות, נפיחות, נוקשות, טווח תנועה מוגבל, חולשה וקושי בביצוע פעולות יומיומיות.

אבחון דלקת בכתף ​​נעשה בדרך כלל באמצעות בדיקה גופנית, סקירת היסטוריה רפואית, ולפעמים בדיקות הדמיה כמו צילומי רנטגן, MRI או אולטרסאונד.

זמן ההחלמה מדלקת בכתף ​​משתנה בהתאם לחומרת המצב ולטיפול הנבחר. זה יכול לנוע בין מספר שבועות למספר חודשים.

אפשרויות הטיפול בדלקת בכתף ​​עשויות לכלול מנוחה, טיפול בקרח או בחום, תרופות נגד כאבים, פיזיותרפיה, תרגילי מתיחה וחיזוק, זריקות קורטיקוסטרואידים, או במקרים חמורים התערבות כירורגית. לאחרונה ישנו טיפול בגלי הלם שמאפשר לטפל בדלקת בכתף ללא התערבות כירוגית

זיהוי סימפטומים של דלקת בכתף

דלקת בכתף מציגה מגוון סימפטומים המאותתים על תגובת הגוף לפציעה או לשימוש יתר. זיהוי סימפטומים אלו חיוני לטיפול בזמן וביעילות.

זיהוי סימנים מוקדמים

הסימנים הראשוניים של דלקת בכתף יכולים להיות עדינים. אתם עשויים לחוות כאב עמום, במיוחד כאשר אתם מושיטים יד מעל הראש או מאחורי הגב. ייתכן שיהיו גם נפיחות קלה ותחושה של חום במפרק. סימפטומים מוקדמים אלו יכולים להחמיר לכאב בולט יותר בזמן מנוחה או בלילה, מה שעלול להפריע לשינה.

מתי לפנות לטיפול רפואי

ככל שהדלקת מתקדמת, הסימפטומים יכולים לכלול כאב מוגבר, נפיחות משמעותית והפחתה ניכרת בתנועתיות הכתף. אם הכאב נמשך או מחמיר, במיוחד אם הוא מפריע לפעילויות שגרתיות או לא מקבל הקלה באמצעות תרופות ללא מרשם, הגיע הזמן להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הבריאות. התעלמות מסימנים אלו עלולה להוביל לנזק נוסף ולהחלמה מסובכת יותר.

סיבות לדלקת בכתף

יש לדעת כי דלקת בכתף כרונית יכולה להיגרם מסיבות שונות, כפי שניתן לראות בדוגמאות הבאות:

 • תסמונת כתף קפואה- מקרים בהם הגידים שעוטפים את מפרק הכתף הופכים לנוקשים ומפתחים דלקת. מצב זה קורה לרוב לאנשים מעל גיל ארבעים והוא מקשה ומגביל את תנועת הכתף וגורם לכאבים ממושכים, בייחוד בטמפרטורות נמוכות. כמו כן בעיה זו נוצרת בגין אספקת דם לקויה לאזור הכתף בגין חבלה בעבר, עלייה באחוזי שומן בדם, סוכרת, וכדומה.
 • תסמונת תפס הכתף- המוכנה גם תסמונת כתף שחיין, הינה דלקת כרונית בגידי השרירים בכתף שמחוברים אל עצם הזרוע העוברים דרך מעבר צר בין הזרוע לראש העצם. הגידים באזור צר זה עלולים לסבול מלחץ ומבעיות שונות המצרות את המעבר, כמו פגיעה בעצמות , מצבים של שחיקה או ניוון, תזוזת עצמות במפרק, הסתיידות גידים ועוד. כמו כן בעיה זו מלווה בכאבים עזים בייחוד בעת הרמת היד למעלה ובהגבלה של תנועות מפרק הכתף.

  דלקת בגיד הכתף – טנדיניטיס

  דלקת בגידי הכתף, או טנדיניטיס, היא מקור נפוץ לכאבים בכתף. הבנת מצב זה חיונית להתמודדות עם אי הנוחות ומניעת פציעה נוספת.

  מה גורם לטנדיניטיס?

  טנדיניטיס בכתף נובעת לעתים קרובות מפגיעה קלה וחוזרת באזור הפגוע או מפציעה פתאומית וחמורה יותר. פעילויות העלולות להוביל לטנדיניטיס כוללות ספורט עם תנועות חוזרות של הידיים כמו שחייה או טניס, או עבודות הדורשות הרמה מעל הראש. גידי השרוול המסובב והדו-ראשי הם הרגישים ביותר לדלקת.

  גורמי סיכון לדלקת בגיד הכתף

  גורמים מסוימים מגדילים את הסיכון לפתח טנדיניטיס. הגיל הוא אחד מהם, מכיוון שהגידים הופכים לפחות אלסטיים ויותר מועדים לפציעה עם הזמן. עיסוקים ותחביבים הכרוכים בתנועה חוזרת ונשנית עלולים גם הם לתרום לבלאי של גידי הכתף. בנוסף, יציבה לקויה לאורך זמן עלולה למתוח את הגידים ולגרום לדלקת. זיהוי גורמי סיכון אלה הוא הצעד הראשון במניעת טנדיניטיס ושמירה על בריאות הכתף.

דלקת בכתף

דלקת בכתף שלא עוברת – מה עושים?

כאשר דלקת בכתף לט עוברת מעצמה, היא מציבה אתגרים ייחודיים, המשפיעים הן על הבריאות הפיזית והן על התפקוד היומיומי.

מדוע חלק מהדלקות אינן חולפות

במקרים מסוימים, הדלקת נמשכת עקב מאמץ מתמשך או אי מנוחה מלאה של הכתף, המונעים את תהליך הריפוי הטבעי. בנוסף, מצבים בסיסיים כגון דלקת פרקים או מחלות אוטואימוניות עלולים לתרום לדלקת כרונית.

ההשפעה של דלקת כרונית

דלקת מתמשכת בכתף עלולה להוביל למעגל של כאב וחוסר תנועה, מה שעלול לגרום לתנועות מפצות שמסכנות חלקים אחרים בגוף לפציעה. אם לא מטפלים בה, היא עלולה לגרום לנזק לטווח ארוך למפרק הכתף, כולל שינויים ניווניים וטווח תנועה מופחת. הבנת החומרה הפוטנציאלית של דלקת שלא טופלה מדגישה את החשיבות של פנייה לייעוץ רפואי ודבקות בתוכנית טיפול מקיפה.

זמן ההחלמה מדלקת בכתף

זמן ההחלמה מדלקת בכתף הוא אינדיבידואלי מאוד, ותלוי בחומרת הפציעה ובתגובת הגוף לטיפול.

גורמים המשפיעים על הריפוי

תהליך הריפוי יכול להיות מושפע מגורמים שונים, כולל חומרת הפציעה הראשונית, קיומן של בעיות בריאותיות בסיסיות, גילו ובריאותו הכללית של האדם, וכמה מהר הטיפול החל. גם ההקפדה על הטיפול והמנוחה שנקבעו, כמו גם יכולת הריפוי הטבעית של הגוף, ממלאים תפקיד משמעותי.

ציר זמן ממוצע להחלמה

במקרה של דלקת בכתף קלה עד בינונית, ההחלמה יכולה לארוך מכמה שבועות ועד כמה חודשים עם טיפול ומנוחה נאותים. עם זאת, מקרים חמורים יותר, במיוחד כאלה הכרוכים בנזק משמעותי לגידים או הדורשים התערבות כירורגית, עשויים להזדקק לכמה חודשים עד שנה כדי להחלים לחלוטין. חשוב לקבוע ציפיות מציאותיות ולעקוב אחר ההנחיות של איש מקצוע בתחום הבריאות כדי להבטיח חזרה הדרגתית לתפקוד מלא של הכתף. לאורך ההחלמה, החזרה הדרגתית של תנועה ואימון כוח, כפי שהומלץ על ידי פיזיותרפיסט, יכולים לסייע בבניית כוח וגמישות, ולהפחית את הסיכון לדלקת עתידית.

טיפול בדלקות בכתף

טיפול בדלקות בכתף מורכב בדרך כלל מתרופות לשיכוך כאבים, פיזיותרפיה וטיפול באמצעות תרופות נוגדות דלקות או על ידי הזרקת סטרואידים לתקופה מוגבלת, וכן באמצעות מכשיר טנס בייתי שגורם לחסימה של גירוי עצבי. כמו כן ניתן בעזרת הרדמה כללית לנסות לשחרר הידבקויות באזור הגורמות לדלקת.

במידה וטיפולים אלו לא מסייעים תוכלו לפנות למרפאות שלנו לקבלת טיפול בגלי הלם, המבוצע באמצעות ציוד עוצמתי וגדול. הטיפול  מפסיק את התהליך הדלקתי הכרוני בכך שהוא מעודד את הגוף ליצור כלי דם חדשים המעלים את זרימת הדם לאזור הדלקת ומסייעים בריפוי של הרקמות הפגועות. בנוסף הטיפול גם מעודד ייצור של תאים פיברובלסטים המאחים רקמות חיבור בגוף וגורם לסילוק של מצבורי סידן במפרקים.

טיפול בגלי הלם לדלקת בכתף

אפשרות טיפול חדשנית נוספת לדלקת בכתף היא טיפול בגלי הלם, הידוע גם כטיפול בגלי הלם חוץ-גופיים (ESWT). הליך לא פולשני זה כולל שימוש בגלי קול ממוקדים ועתירי אנרגיה כדי לעורר את תהליך הריפוי הטבעי של הגוף. במהלך הטיפול, איש מקצוע בתחום הבריאות מפעיל מכשיר נייד על האזור הפגוע, אשר משדר גלי הלם ממוקדים לרקמות המודלקות. גלים אקוסטיים אלה יכולים לסייע בפירוק רקמת צלקת, להפחית דלקת ולקדם זרימת דם, ובכך להאיץ את תהליך הריפוי ולהקל על הכאב. הוכח כי ESWT הוא טיפול יעיל למצבים שונים של מערכת השריר והשלד, כולל דלקת בגיד הכתף ודלקת גיד סידנית. הוא ניתן בדרך כלל בשילוב עם טיפולים שמרניים אחרים כמו פיזיותרפיה ותרופות כדי למקסם את התוצאות. כמו בכל טיפול, חשוב לדון ביתרונות האפשריים ובסיכונים של טיפול בגלי הלם עם איש מקצוע בתחום הבריאות כדי לקבוע את התאמתו למצב הספציפי שלך.

לטיפול בדלקת בכתף

לטיפול בדלקות בכתף ולקבלת עוד מידע וייעוץ מקצועי בנושא, השאירו פרטיכם באתר שלנו או צרו קשר עם מרכז מידע ותיאום תורים של רפואות בטלפון 073-205-1300.

הירשם עכשיו לייעוץ חינם

אנו מעניקים את הטיפול היעיל ביותר ל..

מידע מקצועי
פריצת דיסק תסמינים

פריצת דיסק – תסמינים

התמודדות עם כאבי גב או אי נוחות בצוואר יכולה להיות מאבק יומיומי עבור רבים, המשפיע באופן משמעותי על איכות חייהם. בין שלל הסיבות לכאב כזה,

פציעות ספורט נפוצות

פציעות ספורט נפוצות ואיך לטפל בהן

השאיפה למצוינות אתלטית או אפילו למשחק פנאי תורמת המון למשתתפים, אך מגיעה עם הסיכון לפציעות, שיכולות להשבית את הספורטאים ולפגוע בביצועיהם. פציעות ספורט נפוצות יכולות

דקירות בכף רגל

דקירות בכף רגל

דמיינו שאתם הולכים ברחוב, עסוקים בענייניכם, ופתאום אתם חשים כאב חד בתחתית כף הרגל. הכאב כל כך פתאומי ועז שאתם עלולים לחשוב שדרכתם על משהו

כאבים בגפיים

סיבות לכאבים בגפיים ודרכי טיפול

כאבים בגפיים, בין אם מדובר בכאב חד או בכאב עמום ומתמשך, עלולים להשפיע באופן משמעותי על איכות החיים. הגפיים, הכוללות את הידיים והרגליים, חיוניות לביצוע

כאב גב כרוני

סובלים מכאב גב כרוני – מה עושים?

כאב גב כרוני, אי נוחות מתמשכת בגב שנמשכת למעלה משלושה חודשים, היא מחלה שכיחה שמשפיעה על מיליונים ברחבי העולם. לא מדובר רק בכאב הפיזי. אי

טיפולים אלטרנטיביים לדלקת מפרקים

טיפולים אלטרנטיביים לדלקת מפרקים

כאבי גב תחתון חזקים יכולים להשפיע על יכולתך לבצע משימות ופעילויות יום-יומיות. הכאבים נובעים בדר”כ בשל בעיות בריאות פיזיות ונפשיות. כדי לטפל ביעילות בכאבי גב תחתון חזקים, חשוב להבין את הגורמים לכאבי גב תחתון חזקים כדי למצוא את אפשרויות הטיפול הטובות ביותר.

כאבי גב תחתון עם הקרנה לרגליים

כאבי גב תחתון עם הקרנה לרגליים

כאבי גב תחתון חזקים יכולים להשפיע על יכולתך לבצע משימות ופעילויות יום-יומיות. הכאבים נובעים בדר”כ בשל בעיות בריאות פיזיות ונפשיות. כדי לטפל ביעילות בכאבי גב תחתון חזקים, חשוב להבין את הגורמים לכאבי גב תחתון חזקים כדי למצוא את אפשרויות הטיפול הטובות ביותר.

כאבי גב תחתון חזקים

כאבי גב תחתון חזקים

כאבי גב תחתון חזקים יכולים להשפיע על יכולתך לבצע משימות ופעילויות יום-יומיות. הכאבים נובעים בדר”כ בשל בעיות בריאות פיזיות ונפשיות. כדי לטפל ביעילות בכאבי גב תחתון חזקים, חשוב להבין את הגורמים לכאבי גב תחתון חזקים כדי למצוא את אפשרויות הטיפול הטובות ביותר.

טיפול בכאבי גב תחתון

טיפול בכאבי גב תחתון

כאבי גב תחתון הם בעיה נפוצה המשפיעה על אנשים בכל הגילאים. למרבה המזל, ישנם מגוון טיפולים זמינים שיכולים לעזור להפחית כאב ולשפר את איכות החיים.

טיפול בפציעות ספורט

טיפול בפציעות ספורט

פציעות ספורט הן תופעה שכיחה בקרב ספורטאים מכל הרמות, מחובבנים ועד מקצוענים. פציעות אלו יכולות לנוע בין מתיחות ונקעים קלים ועד לפציעות חמורות יותר כגון

טיפול בגלי הלם נגד כאבים בכתפיים ובשכמות

כאבי כתפיים

כאבי כתפיים הם בעיה שכיחה שיכולה להיגרם ממגוון גורמים. הכאב יכול להשתנות בין קל לחמור ועלול להקרין גם לצוואר, לזרועות ו/או לגב.

דלקת בכתף

דלקת בכתף טיפול

טיפול יעיל בדלקות בכתף סובלים מדלקות בכתף שלא עוברות? במרפאות כאב לטיפול בכאבים כרוניים של רפואות מציעים לכם טיפול יעיל ולא פולשני לבעיה באמצעות גלי

כאבי גב עליון

כאבי גב עליון

טיפול יעיל ולא פולשני לכאבי גב עליון כאבי גב עליון הם בעיה אופיינית לעידן המודרני עקב עבודה ממושכת מול מסכי מחשב. ישיבה זו גורמת לניוון

גלי הלם כללית

גלי הלם כללית

טיפול בגלי הלם כללית חברים בקופת חולים כללית? סובלים מכאבים ומבקשים לטפל בהם עם גלי הלם? במרפאות של “רפואות” הפעולות באחד עשרה מקומות ברחבי הארץ,

טיפול בגלי הלם כללית מושלם

טיפול בגלי הלם כללית מושלם

מבוטחי כללית מושלם מוזמנים לטיפולי גלי הלם באחת עשרה המרפאות של רפואות, מרפאות כאב לטיפול בכאבים כרוניים, הפרושות ברחבי הארץ. הטיפול בגלי הלם כללית מושלם מיועד

דורבן בעקב אכילס

דורבן בעקב אכילס

על בעיית דורבן בעקב אכילס במרפאות כאב לטיפול בכאבים כרוניים “מרפאות” מטפלים באמצעות שיטה מתקדמת, לא פולשנית ואפקטיבית של גלי הלם בבעיות שונות, לרבות בעיית

חיזוק הסוגרים

חיזוק הסוגרים

חיזוק הסוגרים עזרת גלי הלם לא אחת חיזוק הסוגרים קשור באופן ישיר לחיזוק אברי רצפת האגן. עבור מקרים אלו מציעים לכם במרפאות של רשת רפואות

בריחת שתן לנשים

בריחת שתן לנשים

טיפול בבריחת שתן נשים בריחת שתן נשים הינה תופעה נפוצה הגורמת לסובלות ממנה לחוסר נוחות, ואף לשיבוש אורחות חיים עם הימנעות מיציאה מהבית וממפגש עם

טיפול בדורבן מכבי

טיפול בדורבן מכבי

טיפול בדורבן בעקב מכבי מבוטחים בקופת חולים מכבי וסובלים מבעיית דורבן בכף הרגל? חשוב שתדעו כי בימינו טיפול בדורבן בעקב מכבי כולל הליך אפקטיבי וחדיש

פתרון לכאבי ברכיים

פתרון לכאבי ברכיים

במרפאות כאב לטיפול בכאבים כרוניים של רפואות מספקים מענה לבעיות שונות באמצעות טיפול בגלי הלם, לרבות פתרון לכאבי ברכיים הנובע מהסתיידות ודלקות בגידים, וכן עקב

כאבים בצוואר העליון

כאבים בצוואר העליון

כאבי צוואר הפכו בעשורים האחרונים לתופעה שכיחה למדי, במיוחד לאור תרבות העבודה מול המחשב. בעבודה מול מחשב, בצפייה ממושכת בטלפון נייד או בטלוויזיה, אנו עלולים

כאבים בכף היד

כאבים בכף היד

כאב בכף היד אחד הגורמים המרכזיים לכאבים כרוניים בגוף הוא מצב של דלקת. דלקת הוא תהליך שאותו יוזם הגוף בכדי להתמודד עם ליקויים ובעיות שונות

דלקות בכף היד

דלקות בכף היד

דלקת בכף היד מתיחה של גידי כף היד או שורש כף היד, תנועה חדה או חבלה באזור כף היד, יכולות כולן להוביל למצב של היווצרות

הסתיידות בכתף

הסתיידות בכתף

מה זה הסתיידות בכתף? הסתיידות בכתף מתייחסת להצטברות של גבישי סידן ברקמות הרכות של הכתף, במיוחד בתוך הגידים או סביבם. תופעה זו אינה רק הצטברות

כאבי כתף וצוואר

כאבי כתף וצוואר

כאבים בצוואר ובכתף כאבים באזור הצוואר, הגב העליון והכתפיים הם לא תופעה חדשה של העידן המודרני, אבל בעידן הנוכחי כאבים אלה נובעים בדרך כלל מפעילויות

כאבים עזים ברגליים

כאבים עזים ברגליים

כאבים חזקים ברגליים כאבים יכולים להתפתח בכל מקום בגוף ובמרבית הפעמים גם אפשר לפענח את הגורם להם, גם ללא סדרה ארוכה של בדיקות. יחד עם

כאבים בגב תחתון ואגן

כאבים בגב תחתון ואגן

כאבי גב תחתון ואגן כאבים באזור הגב התחתון היא תופעה שכיחה מאוד, במיוחד בעידן המודרני בו רובנו מעבירים את זמננו בישיבה ארוכה, לרוב בתנוחה לא

טיפול בהידבקויות ניתוח קיסרי

טיפול בהידבקויות ניתוח קיסרי

הידבקויות אחרי ניתוח קיסרי כ-50% מהנשים שעברו ניתוח קיסרי תסבולנה ממצב של הידבקויות אחרי ניתוח קיסרי. כל ניתוח קיסרי נוסף שעוברת האישה, יגביר את הסיכוי

טיפול בצלקת של ניתוח קיסרי

טיפול בצלקת של ניתוח קיסרי

צלקת ניתוח קיסרי במסגרת ניתוח קיסרי מבוצע חתך משמעותי באזור הבטן התחתונה, דרכו מיילדים למעשה את התינוק. לצורך סגירת החתך מבוצעת תפירה של שכבות העור

איך מטפלים בפריצת דיסק

איך מטפלים בפריצת דיסק

פריצת דיסק בין כל סוגי הגורמים לכאבי גב, פריצת דיסק היא ללא ספק המפחידה ביותר ולמרבה הצער, גם הנפוצה ביותר. יחד עם זאת, כשיורדים יותר

דלקת וכאבים ברצפת האגן

דלקת וכאבים ברצפת האגן

תפקוד לקוי של רצפת האגן הפרעה בתפקוד רצפת האגן היא חוסר היכולת לבצע תפקוד שיגרתי כראוי ולתאם את שרירי רצפת האגן, כך שתתקיים פעילות תקינה

דה קרוון (דה קרווין)

דה קרוון (דה קרווין)

דלקת דה קרווין – כל מה שחשוב לדעת עליה טנוסינוביטיס של דה קרווין הידועה גם בשם – תסמונת דה קרוון היא דלקת (טנדיניטיס) של הגידים

רפואות גלי הלם

 מומחי רפואות לשרותך…