הראשונים שהביאו את טיפול גלי ההלם לישראל!

תקנים והסמכות

תו איכות ISO 13485-1 ISO 9001 

עד 80% החזר לכל המבוטחים בביטוחי בריאות בסעיף מחליף ניתוח בגלי הלם בחברות הביטוח: 

הירשם עכשיו לייעוץ חינם!
או
הירשם עכשיו לייעוץ חינם!
או
אנו מעניקים את הטיפול היעיל ביותר ל..

כאב בגיד אכילס – טיפול בדלקות כרונית והסתיידות

גיד אכילס – Achilles tendon

גיד אכילס (Achilles tendon), הידוע גם כ – calcaneal tendon, מחבר בין השרירים הגדולים שבחלק האחורי של השוק, לבין העקב. שמו של גיד אכילס ניתן לו על פי המיתולוגיה היוונית. אימו של אכילס, הגיבור היווני הבלתי מנוצח, טבלה אותו בנהר קדוש כדי להגן על גופו, בשעה שהחזיקה בו בעקב, ולכן עקבו נותר נקודת התורפה שלו – אכילס נפגע בעקב ונהרג במהלך הקרב על טרויה.

כאבי גיד אכילס

אנטומיה של השוק וכף הרגל

בחלק האחורי והשטחי של השוק נמצא שריר גדול, הנקרא שריר התאומים  (Gastrocnemius muscle) – צורתו היא כשל שתי בליטות משני צידי השוק. מתחת לשריר זה מצוי שריר גדול נוסף, שריר הסולאוס (Soleus muscle). שריר התאומים מסתיים בגיד רחב וחזק מאוד, המשתרע על חלקה האחורי (פוסטריורי) והתחתון של השוק, ומגיע עד לעצמות כף הרגל. גיד זה הוא גיד אכילס. עצם העקב, שנקראת Calcaneus, מחוברת אל צידו השני של גיד אכילס, ומכאן שמו האנטומי הלטיני של הגיד. גם שריר הסולאוס מתחבר בחלקו אל גיד אכילס, בעיקר בחלקים תחתונים יותר שלו. שני השרירים מתחברים בזויות שונות אל הגיד, ולכן מאפשרים ביצוע פעולות שונות עם גיד משותף.

גיד אכילס נחשב לגיד החזק  והעב ביותר בגוף. אורכו מגיע לכ – 15 סנטימטרים. הגיד נהיה צר יותר ועבה יותר ככל שהוא מתקרב אל הקרסול. בין הגיד לעצם העקב נמצאת בורסה (שק קטן של נוזלים המונע חיכוך במפרק- bursa), שנקראת הבורסה של גיד אכילס. ניתן לחוש בקלות בגיד אם ממששים את השוק מעל העקב. הרצועה הקשיחה איננה עצם – זה גיד אכילס במלוא הדרו.

גיד אכילס – Achilles tendon

דלקת כרונית בגיד אכילס

דלקת בגיד אכילס (Achilles Tendinitis) היא דלקת בגיד האחורי של כף הרגל שמחבר בין שרירי התאומים לעקב. דלקת זו היא תוצאה של פעילות מאומצת של גיד אכילס (עומס יתר על הגיד) שגרמה לקרעים בגיד. גיד אכילס נחשב לאחד הגידים החשובים בגוף בכלל ובכף הרגל בפרט כי הוא שומר על יציבות כף הרגל ומספק לגוף יכולת ביצוע של פעולות שונות : הליכה, ריצה ועמידה. דלקת בגיד אכילס נפוצה בעיקר בעולם המערבי (אחד מ-15,000 אנשים) ונפוצה בעיקר בגילאי 35+. הסיבה לכך שבגילאים אלו הפעילות הגופנית אינה סדירה בדרך כלל ולכן כל פעילות נחשבת למאומצת וגורמת לעומסים פתאומיים על הגוף, כולל על גיד אכילס.

מי ומי בקבוצת הסיכון

דלקת בגיד אכילס נחשבת לרוב לפציעת ספורט והיא אופיינית לעוסקים בפעילות גופנית שמערבת את כף הרגל כגון ריצה, קפיצה, הליכה ועוד. הפעילויות הגופניות הבאות נחשבות לבעלות סיכון גבוה לפגיעה וכאב בגיד אכילס:

ריצה למרחקים ארוכים, ריצה בשיפוע וטיפוס במדרגות כי פעילויות אלו מערבות את גיד אכילס במידה משמעותית
פעילויות גופנית שכוללת שינויי כיוון מהירים כי בפעילויות אלו (כדורסל, כדורגל וטניס למשל) יש מעורבות גדולה של גיד אכילס עקב שינוי כיוון התנועה, עצירות פתע וזינוק פתאומי.
פעילות גופנית כלשהי ללא חימום לפניה כי חימום מותח את כל שרירי וגידי הגוף, כולל את גיד אכילס.
עם זאת, דלקת בגיד אכילס נפוצה גם אצל אנשים מבוגרים עקב תהליכי ניוון טבעיים של הגוף ואצל אנשים בעלי מחלות רקע כמו דלקת פרקים.

טיפול בדלקת בגיד אכילס באמצעות גלי הלם

ניתן לטפל בדלקת בגיד אכילס באמצעות גלי הלם בתנאי שמדובר בציוד גדול ורב עצמה, וזאת במידה וטיפולים קודמים לא הועילו, למשל : קיבוע הרגל, קומפרסים, טיפול כירופרקטי, טיפול תרופתי במשככי כאבים ובזריקות סטרואידים (קורטיזון) וכן ניתוחים. טיפול בגלי הלם לצורך רפוי דלקת בגיד אכילס מוכר ע"י כל חברות הביטוח כטיפול מחליף-ניתוח וכן ע"י קופות החולים מאוחדת (למבוטחים במסלול שיא) ולאומית (מסלולי זהב וכסף).

טיפול בגלי הלם לסובלים מדלקת בגיד אכילס נחשב ליעיל מהסיבות הבאות :

גלי ההלם מפוררים הסתיידויות של הגיד
גלי ההלם מעודדים את הגוף ליצר כלי דם חדשים שיוצרים אפקט נוגד דלקת.

אנחנו נותנים שירות למבוטחי קופות חולים כללית, מכבי ,מאוחדת, לאומית.
רפואות גלי הלם

 מומחי רפואות לשרותך…