הַפְעֵל/בָּטֵל נִוּוּט בְּאֶמְצָעוּת מִקְלֶדֶת אֵזוֹר תֹּכֶן מֶרְכָּזִי פַּאנֶל נְגִישׁוּת אִיפּוּס נְגִישׁוּת רֹאשׁ אֲתָר תַּפְרִיט אֲתָר סְגִיר אֲתָר מַפַּת אֲתָר
הראשונים שהביאו את טיפול גלי ההלם לישראל!

תקנים והסמכות

תו איכות ISO 13485-1 ISO 9001 

עד 80% החזר לכל המבוטחים בביטוחי בריאות בסעיף מחליף ניתוח בגלי הלם בחברות הביטוח: 

הירשם עכשיו לייעוץ חינם!
או
הירשם עכשיו לייעוץ חינם!
או

אנו מעניקים את הטיפול היעיל ביותר ל..

על טיפולים בגלי הלם במכשיר מקצועי גדול ורב העצמה

על ההבדלים המהותיים בין הציוד המתקדם והמקצועי בטכנולוגית ה-E.S.W.T לבין מכשירונים רדיאלים זולים בטכנלוגית R.S.W.T

לא מעט מטופלים, שנזקקו נואשות לטיפול בגלי הלם, נפלו ברשתם של מכונים בעלי מכשירון רדיאלי זול, המוצג כמחולל גלי הלם, ולא היא!
השימוש הציני שעושים אותם מכונים במושג המחייב, גלי הלם, הוא הונאת הציבור!
כשאנו הוגים את המשפט טיפול בגלי הלם, אנו מכוונים לטיפול בציוד גדול, מקצועי ויקר מאוד, העונה להגדרה הבינלאומית הקשיחה של טיפול חוץ-גופי בגלי הלם: E.S.W.T. = Extra-corporeal Shock Wave Therapy
לעומתו, טכנולוגיית ה-Radial Shock Wave Therapy = R.S.W.T מתארת מעין פטישון, בעלות נמוכה מאוד, המחולל גלי קול בליסטיים (גלי קול בלחץ נמוך הנוצרים בהנעת בוכנה, בתוך סביבה יבשה).

הגודל כן קובע
טיפול בגלי הלם

העקרונות הפיזיקליים של ציוד גלי הלם בטכנולוגית E.S.W.T

גלי הלם הם גלים מכנים ואקוסטיים, המצויים בשגרת חיינו. רעידת אדמה, ברקים או מטוס השובר את מהירות הקול, כולם יוצרים גלי הלם.

ההגדרה המדעית של קול היא: “תנועה מאורגנת של מולקולות, הנגרמת על ידי גוף המתנודד בתווך חומר (אלסטי). התווך יכול להיות במצב צבירה של גז (כגון אוויר), נוזל (כגון מים) או מוצק”.
קול עבור נקודה מסוימת מוגדר כ: “שינויים מהירים בלחץ באותה נקודה, סביב ערך מסוים של הלחץ במצב העמיד”.
מהירות הקול תלויה במקדם הקשיחות של חומר התווך ובסמיכותו. בתנאים מסוימים מושפעת מהירות הקול גם מהטמפרטורה והלחץ, מהירות הקול עולה עם עליית הטמפרטורה.
מהירות הקול באוויר היא כ 344 מטר לשנייה, במים מהירותו גבוהה פי 4, כ-1,500 לשנייה. גלי הלם משוגרים מתוך סביבה נוזלית והם בעלי אפיונים פיזיקליים ספציפיים.
האנרגיה נמדדת ב- mJ/mm2 והיא בעלת ועצמה נמוכה, בינונית או גבוהה, הכל בהתאם לבעיה המטופלת. אנחנו מבחינים בן גלי-קול בתדירות אחידה בדומה לגלים אולטרה-סונים לבין התפרצויות קול מבוקרות (גלי הלם), המקיימות טווח תדירויות משתנה.

 

ציוד מקצועי גדול ורב עצמה

ביישומם הרפואי, גלי הלם הם למעשה, פיצוץ מבוקר שמייצר פולס/פעימה סונית השוברת את מהירות הקול.
כאשר הגל פוגש ברקמה הגל מתפשט ומוחזר, כך, שהאנרגיה הקינטית נספגת בהתאם למבנה ולתכונות הרקמה. הפסדי הועצמה תלויים במדיום דרכו משוגרים הגלים. באוויר הירידה בעצמה גבוהה מאוד, אך בתוך סביבה מימית הפסד העצמה נמוך פי 1,000 (גוף האדם מכיל כ-60% מים). גלי הלם הנוצרים כאמור בתוך סביבה מימית, מועברים באמצעות ג’ל הנמרח על מקום הטיפול (החיצוני). הג’ל המימי הכרחי לשיגור הגל אל תוך הרקמה הביולוגית.

התפשטות הגל מתוארת כדחיסה והרפיה לסירוגין של המדיום בו הוא עובר לאורך כיוון ההתפשטות. גלי הלם משנים את תכונותיהם הפיזיקליות במעבר דרך המדיום, וע”י החזרה והשתברות בגבולות שבין מדיום אחד למשנהו. בשכבת הגבול בין שני חומרים חלק אחד של גל הלם המתקרב יוחזר, וחלקו האחר ישוגר. כאמור, גל הלם הוא פעימה/פולס סונית בעלת אפיונים פיזיקליים: יש בה שיא לחץ, לעתים יותר מ-100 MPa, אך בד”כ בין 50 – 80 MPa, ועלייה ראשונית מהירה בלחץ בפרק זמן של פחות מ-10ns, מנעד מתיחה (עד 10MPa), מחזור חיים קצר של כ- 10?s, וספקטרום תדירות רחב, בד”כ בין 16 MHz ל- 20 MHz.

התהליך מתחלק ליצירה ישירה של כוחות מכניים (אפקט ראשוני) ויצירת כוחות מכנים משניים – אפקט בועות ההיבקעות (Cavitation Bubbles).בתוך שלב המתיחה של גל הלם, כוח-מתח הגל עולה על כוח המתיחה הדינמי של המים ויוצר בועות היבקעות (Cavitation Bubbles). קוטר הבועות משתנה, גדל וקטן בנפחו (Microjets). חלקן יצליח להתנגד למספר מסוים של פולסים מגל ההלם, וחלקן יקרוס בתום מחזור הגלים הראשון. השוני בבועות אינו לינארי.

במהלך שלב הצמיחה, מועברת כמות עצומה של אנרגיה לבועות ואנרגיה זו משוחררת מהבועה במהלך קריסתה כסילוני מים בעלי אנרגיה וטמפרטורה גבוהים. רמת ההיבקעות יורדת בהתאם לסמיכות המדיום. בסמוך לאזורי הגבול בין חומרים/מדיומים בעלי סמיכות שונה, הסימטריה של אותה היבקעות אינה מסודרת. נוזל מהאזור הסמוך נכנס לבועה כמיקרו-סילון שמכוון לאזור הגבול עם פוטנציאל ריפוי רב. לאורך הגבולות בין חומרים שונים כמו שרירים ועצמות או רקמת ריאה, גל הלם עובר את השינויים הגדולים ביותר ומשחרר את האנרגיות הגבוהות ביותר. במיקום זה צפויות מרבית ההשפעות הביולוגיות.

קיראו גם על: אישיאס.

הירשם עכשיו לייעוץ חינם!
או
מידע מקצועי
דלקת וכאבים ברצפת האגן

דלקת וכאבים ברצפת האגן

תפקוד לקוי של רצפת האגן הפרעה בתפקוד רצפת האגן היא חוסר היכולת לבצע תפקוד שיגרתי כראוי ולתאם את שרירי רצפת האגן, כך שתתקיים פעילות תקינה

דה קרוון (דה קרווין)

דה קרוון (דה קרווין)

דלקת דה קרווין – כל מה שחשוב לדעת עליה טנוסינוביטיס של דה קרווין הידועה גם בשם – תסמונת דה קרוון היא דלקת (טנדיניטיס) של הגידים

כאב בבוהן כף הרגל

כאב בבוהן כף הרגל

למרות שלרבים מאיתנו הן נראות לא ממש חשובות, הרי שאצבעות כפות הרגליים משמשות אותנו בשמירה על שיווי המשקל ובהנעת הגוף קדימה בזמן ריצה והליכה. על

גלי הלם טוב לטיפול בדורבן

גלי הלם טוב לטיפול בדורבן

האם גלי הלם טוב לטיפול בדורבן? את משקל הגוף שלנו נושאות כפות הרגליים במשך שעות רבות במשך היממה, ספורטאים או אנשים שעומדים שעות רבות על

טיפול בדורבן כף הרגל

טיפול בדורבן כף הרגל

השם המדעי של דורבן ברגל הוא החיתולית הכפית (plantar fascia) אלה הם כאבים הנובעים מדלקת המתרחשת ברקמה החתולית הכפית. רקמה זו היא המחברת בין עצמות

כאב דורבן

כאב דורבן

כאבי דורבן ברגל הם תופעה שכיחה יחסית המאופיינת ע”י דלקת כרונית באזור כף הרגל הגורמת להיווצרותו של מעין זיז גרמי. השם המדעי של מחלה זאת

מה זה דורבן בעקב

מה זה דורבן בעקב

מה זה דורבן בעקב? כולנו מכירים את החיה בעלת הקוצים החדים שמעטות מהחיות מעיזות לתקוף מהפחד להידקר, מה הקשר בינה לבין התופעה של כאבים עזים

טיפול בדורבן בעקב כף הרגל

טיפול בדורבן בעקב כף הרגל

ספורטאים רבים וגם אנשים “רגילים” חווים כאבים בעקב כף הרגל, חלקם חושבים שזהו כאב חולף ואינם פונים לטיפול וממשיכים בשגרת חייהם, רק לאחר שהכאב הופך

כאב בעקב דורבן

כאב בעקב דורבן

אתם קמים מהמיטה לאחר שנת לילה נעימה, הולכים מספר צעדים ומרגישים כאבים עזים בכף הרגל. לאחר זמן מה הכאב עובר ואתם שוכחים ממנו. למחרת בבוקר

דורבן העקב בכף הרגל

דורבן העקב בכף הרגל

דורבן בעקב, הוא השם העממי והנפוץ בקרב הציבור למחלה הנקראת החיתולית הכפית (plantar fascia). דורבן בעקב כף הרגל מאופיין על ידי דלקת כרונית הנוצרית בנקודה

אכילס טנדיניטיס

אכילס טנדיניטיס

דלקת גיד אכילס (אכילס טנדיניטיס) (באנגלית: Achilles tendinitis) היא מצב רפואי שכיח יחסית שנפוץ מאוד אצל ספורטאים מקצועיים אך גם אצל כאלה שעוסקים בו כתחביב.

עצם העקב

עצם העקב

כאבים – עצם העקב כאבים בעצם העקב זאת תופעה שכיחה ביותר ולפי הערכות שונות, אחד מכל עשרה אנשים סובל מכאב זה לפחות פעם אחת בימי

סיאטיקה

כאבי גב תחתון

כאבים בגב התחתון הם אחת התופעות הנפוצות ביותר בקרב בני אדם בכל הגילאים. כאבים מסוג זה נעים על טווח שבין כאבים קלים ובינוניים ועד חזקים, כשרוב הסובלים מהם חווים אותם בעוצמות המשתנות תדיר.
כאבי גב, יעיד כל מי שסובל מהם, יכולים להעיב על חיי היומיום באופן משמעותי ולגרום לקשיים רבים

רפואות-טיפול בגלי הלם

כאבי גב עליון צוואר ושכמות

כאבים בחלקו העליון של הגב הם אחת מ”תחלואותיו” של האדם המודרני – זאת בשל הזמן הניכר בחיינו שאנו נמצאים רכונים מול מסך המחשב או בכיפוף מול צג הטלפון. ישיבה ממושכת במנח כפוף למעשה מנוונת את שרירי הגב העליון ובשל כך הופכת את החוליות והגידים שבאזור זה רגישים ופגיעים במיוחד.

רפואות-טיפול בגלי הלם

הידבקויות לאחר ניתוח – טיפול יעיל בגלי הלם

נושא הטיפול בהידבקויות הנו אחד התחומים בהם קיימת דרישה עצומה לטיפול יעיל המחליף ניתוח: בתור הספק היחיד בישראל לקופות החולים לאומית ומאוחדת צברנו שנים רבות של ניסיון עם אלפי מטופלים: מומחי החברה צברו ידע מחקרי רב ובזכות זאת הגענו לאחוזי הצלחה יוצאי דופן של מעל 95%.

רפואות-טיפול בגלי הלם

טיפול בגלי הלם לריפוי הידבקויות לאחר ניתוח

הידבקויות בחלל הבטן ובאגן הינן תופעות לוואי שכיחות לאחר ניתוחי בטן פולשניים באזורים אלה. הידבקויות בחלל הבטן נוצרות בעקבות “שיבוש” בתהליך ההחלמה הטבעי של הגוף: קירות חלל הבטן והאגן מרופדים בשכבה הנקראת קרום הצפק (פריטונאום). במקרה של טראומה באיברים הפנימיים בחלל האגן או הבטן (נ יתוח בטן הינו “טראומה” עבור הגוף) – נוצרת באופן טבעי רקמת “פיברין” משולבת בכלי דם חדשים.

כאבי דורבן הקב

דורבן ברגל

אחד מכל 10 אנשים יחלה בשלב כלשהו בחייו בדורבן ברגל !
דורבן בכף הרגל, על-שם הזיז הגרמי בעצם העקב, הדומה למסמר ומופיע בכמחצית מצילומי הרנטגן של כף הרגל.

צלוליט

טיפול בצלוליט

מקורו של הצלוליט אינו בשומן בלבד. רובדי העור מתחלקים לשכבת עור חיצונית – אפידרמיס (1), תחתיה נמצא הדרמיס (הנקרא גם corium ) שעשיר בזקיקי שיער, בלוטות זיעה, כלי דם, קולטנים עצביים ורקמות חיבור (1א).

כאבי גיד אכילס

כאב בגיד אכילס – טיפול בדלקות כרונית והסתיידות

דלקת בגיד אכילס נפוצה בעיקר בעולם המערבי (אחד מ-15,000 אנשים) ונפוצה בעיקר בגילאי 35+. הסיבה לכך שבגילאים אלו הפעילות הגופנית אינה סדירה בדרך כלל ולכן כל פעילות נחשבת למאומצת וגורמת לעומסים פתאומיים על הגוף, כולל על גיד אכילס.

רפואות - טיפול בגלי הלם

טיפול בלייזר רך LLLT

מאז גילוי קרן הלייזר בתחילת שנות ה-60 והפיתוחים הטכנולוגיים שבאו בעקבותיו, הטיפול בלייזר רך שאינו מחמם את העור ואינו גורם לו נזק, הפך לטיפול נפוץ ומבוקש במיוחד, המספק מענה אפקטיבי לטיפול בכאבים ובהמסת שומנים.

מרפק טניס/גולף

דלקת מרפק טניס / גולף – Tennis Elbow / Golfer’s Elbow

פגיעות שונות בגידים הקושרים את שרירי האמה לאזור המפרק יכולים להוביל לתסמונות הנקראות “מרפק טניס”, ו”מרפק גולף”. פגיעות אלו אופייניות לעוסקים במקצועות ספורט אלו, אך מופיעים בשכיחות גבוהה גם אצל חולים אחרים.

osteoporosis

דילול העצם – אוסטאופורוזיס

דלדול עצם, או בשמו הלועזי אוסטאופורוזיס, היא מחלה של העצם שבה דחיסות המינרלים בעצם פוחתת בגלל פגיעה במשק הסידן, ועקב כך המיקרו-ארכיטקטורה של העצם נפגעת.

דלקת כרונית , הסתיידות במפרק הירך

דלקת בורסת הירך Trochanteric Bursitis

דלקת בבורסת הירך מצב דלקתי בו נפגעת הבורסה- שק נוזלי המונע חיכוך במפרק – באזור הצידי (לטרלי) של הירך. מחלה זו ידועה גם בשם “סינדרום הכאב בטרוכנטר הגדול (GTPS- Greater trochanteric pain syndrome).

תסמונת הצביטה בבכתף

תסמונת תפס הכתף – Shoulder impingement syndrome

תסמונת תפס הכתף או תסמונת הצביטה (Shoulder impingement syndrome), שנקראת גם “כתף השחיין” או תסמונת סופרא-ספינטית (Supraspinatus syndrome, בעקבות האזור האנטומי של הפגיעה), היא ביטוי של דלקת כרונית בגידים של השרירים המחוברים אל עצם הזרוע (Humerus) ועוברים מהגב ומהשכם מתחת לזיז האקרומיון ((Acromion.

כתף קפואה

תסמונת כתף קפואה – Frozen Shoulder Syndrome

תסמונת הכתף הקפואה היא מצב שבו קופסית הגידים שמצפה את מפרק הכתף הופכת לדלקתית ונוקשה. מצב זה מקשה על תנועת הכתף ומגביל אותה, וגורר כאבים והגבלה בתנועה.
הגורמים למחלה אינם ברורים דיים, ככל הנראה תסמונת הכתף הקפואה נובעת מהפרעה באספקת הדם אל הכתף.

כאבים בכתף

מפרק הכתף מבנה אנטומי

מפרק הכתף הוא בעל מבנה מורכב מאוד ומעגל תנועות רחב העלול להוליד דלקות , הסתיידויות וכאבים.
טיפול בגלי הלם יודע להביא מזור למרבית הבעיות במפרק הכתף,כגון תסמונת תפס הכתף – Shoulder impingement syndrome או תסמונת הכתף הקפואה – Frozen Shoulder Syndrome.

שיפור זיקפה

טיפול בהפרעות זקפה ואין אונות

80% ממצבי אין-אונות מקורם בהפרעות בזרימת הדם לאיבר המין !
בכדי שזרם הדם יגרום לאיבר המין להתקשות ולהזדקף, זרימת הדם צריכה להתגבר פי 6. מכאן נובע , זרימה תקינה של דם לאיבר המין היינה תנאי הכרחי לקיומה של זקפה מלאה.

רפואות גלי הלם

 מומחי רפואות לשרותך…