הראשונים שהביאו את טיפול גלי ההלם לישראל!

תקנים והסמכות

תו איכות ISO 13485-1 ISO 9001 

עד 80% החזר לכל המבוטחים בביטוחי בריאות בסעיף מחליף ניתוח בגלי הלם בחברות הביטוח: 

הירשם עכשיו לייעוץ חינם!
או
הירשם עכשיו לייעוץ חינם!
או
אנו מעניקים את הטיפול היעיל ביותר ל..

אישיאס , סיאטיקה , דלקת בעצב השת ,Sciatica

סיאטיקה או כפי שנהוג לכנותה, אישיאס, היא תופעה שכיחה התוקפת כ 8% מהאוכלוסייה, לרוב בגילאי ארבעים עד שישים, כאשר נשים מועדות לכך יותר מגברים.

סיאטיקה
אישיאס

אישיאס, סיאטיקה - אנטומיה של האגן

עצב השת (ש' בצירה, פירוש המלה הוא אחוריים) הוא חיבור של כמה שורשי עצבים היוצאים מחוט השדרה באזור האגן. כידוע, חוט השדרה מעביר מסרים ואותות מהמוח דרך עצבים שונים אל כל הגוף.  לאורך חוט השדרה מתפצלים ממנו עצבים פריפריים, המעצבבים את כל הגוף מבחינה מוטורית וסנסורית.
העצבים היוצאים מהאוזר המותני (לומברי) והזנבי (סקרלי) של חוט השדרה, בגובה החוליות L5, S1, S2, S3 מתחברים יחד אחרי יציאתם מחוט השדרה ויוצרים עצב גדול ורחב – עצב השת.
עצב השת עובר מאחורי עצמות האגן, מתחת לשרירים הגדולים שבעכוז, ויורד למטה אל כיוון הרגל, בשני צידי הגוף. העצב עובר מאחורי מפרק הירך וחולף בין עצם הירך (Femor) לעצם האגן התחתונה – (ischium).עצב השת הוא העצב הארוך ביותר בגופנו .
מעניין לציין, שבגלל גודלו וחוזקו הרב של עצב השת, הוא נחשב בטעות לגיד. גיד הנשה, האסור לאכילה על פי חוקי הכשרות בתורה, הוא בעצם עצב השת. בתורה, יעקב אבינו נפגע על ידי מלאך בגיד הנשה – עצב השת, וכתוצאה מכך נותר צולע. ניתן להבין את צליעתו של יעקב כפגיעה טראומתית בעצב.

אישיאס-דלקת בעצב השת- Sciatica
לחץ על העצב

אישיאס,סאיטיקה -מה בעצם מתחולל שם?

במחלת האישיאס נלחץ עצב השת. לעתים מדובר בלחץ על העצב עצמו, ולעתים על לחץ באחד משורשי העצבים היוצאים מחוט השדרה ויוצרים את העצב, לחץ זה יכול להתקיים באזורים שונים של מעבר העצב. בחוט השדרה, פגיעה בדיסק בגובה המתאים יכולה ללחוץ על העצבים ולגרום לאישיאס. אצל אחוז מסוים באוכלוסייה, עצב השת עובר מתחת לשריר האגסי באגן (piriformis muscle). כתוצאה מכך, שריר זה יכול לעתים ללחוץ על העצב להקרין כאב, ולפגוע בפעולתו.

אישיאס
סאיטיקה

אישיאס, סאיטיקה – סימני הפגיעה

סימנים האופיינים לאישאס הם כאבים בגב התחתון וברגל, שנובעים מפגיעה בעצבים המעבירים אותו מאזורים אלו. מבחן אבחנתי שניתן לערוך לחולים הוא המבחן על שם לסגו (Lasègue's sign). בבדיקה זו הנבדק מיישר את הרגל והבודק מנסה להרימה ככל האפשר, כשהברך עדיין מיושרת. הופעה של כאבים כשהרגל נמצאת בזווית של בין 30 – 70 מעלות מצביע על פגיעה בעצב השת שיכולה להיגרם מפריצת דיסק. במקרים שבהם סימני הפגיעה ממשיכים מספר שבועות, או שמופיעים סימנים המדאיגים המעידים עם פגיעה עצבית חמורה, יערוך הרופא בדרך כלל בדיקת הדמיה לבחינת מצבו של עצם השת ועמוד השדרה. בדיקת CT או בדיקת MRI הן אפשרויות אבחנתיות שיכולות לעזור בזיהוי המחלה.

אישיאס, סאיטיקה – איך מטפלים?

הטיפול באישיאס תלוי בנסיבות שגרמו לדלקת או לפגיעה. כאשר הסיבה לכאבים היא פריצת דיסק, אצל חלקם הכאב יחלוף ללא טיפול. משככי כאבים שונים יכולים להקל על סימפטומטית, אך אינם מסייעים בהחלמה ומקומם מוטל בספק. במצבים כרוניים.

טיפול בגלי הלם חוץ גופיים משיג תוצאות מופלאות, בהצלחה של 90% מהמקרים!. כל זאת בתנאי שהטיפול בגלי הלם מתבצע בידיים מקצועיות ובציוד המקצועי הגדול ורב העצמה : טיפול בגלי הלם גורם להרפיית שרירים באזור האגן והעכוז מפחית את הלחץ הרב שיוצר, בד"כ השריר האגסי (piriformis muscle) היושב עמוק מתחת לשרירי העכוז ובכך פוחת הלחץ על עצב השת.. הטיפול בגלי הלם מביא להגברת זרימת דם ולייצור חומרי בניה לרקמות הפגומות ובכך, להאצת תהליך עד להחלמה מלאה.

לרפואות – טיפול בגלי הלם 11 מרפאות נגישות בפריסה ארצית.. מאות רבות של מטופלים כבר נהנו אצלנו מטיפול יעיל בהתאמה אישית. שיעורי ההצלחה בריפוי הידבקויות במרפאותינו עומד על כ-90% !

צרו קשר עוד היום ונתאם עבורכם תור במרפאה הקרובה לביתכם.11

 


אנחנו נותנים שירות למבוטחי קופות חולים כללית, מכבי ,מאוחדת, לאומית.
רפואות גלי הלם

 מומחי רפואות לשרותך…