הראשונים שהביאו את טיפול גלי ההלם לישראל!

תקנים והסמכות

תו איכות ISO 13485-1 ISO 9001 

עד 80% החזר לכל המבוטחים בביטוחי בריאות בסעיף מחליף ניתוח בגלי הלם בחברות הביטוח: 

הירשם עכשיו לייעוץ חינם!
או
הירשם עכשיו לייעוץ חינם!
או
אנו מעניקים את הטיפול היעיל ביותר ל..

עצם העקב

כאבים – עצם העקב

כאבים בעצם העקב זאת תופעה שכיחה ביותר ולפי הערכות שונות, אחד מכל עשרה אנשים סובל מכאב זה לפחות פעם אחת בימי חייו. תופעה זו נפוצה אפילו יותר בקרב אנשים בגילאי 40 עד 60 וכאלה שרצים באופן קבוע. רופאים ופיזיותרפיסטים מתייחסים בעיקר למצב בו קיים כאב עז בעקב כף הרגל ברקמה הנקראת החיתולית הכפית (plantar fascia), או בשמה העממי – דורבן. רקמה זו מחברת את עצמות כף הרגל ועוטפת את השרירים שלה. הכאבים מופיעים בדרך כלל בזמן הליכה ודריכה, וברוב המקרים על הכאב מופיע בעיקר בשעות הבוקר בזמן קימה מהמיטה ואחרי הליכה של מספר צעדים, או לאחר פעילות פיזית (ריצה או קפיצות).

למידע נוסף לחצו כאן

מהן הסיבות להופעת הכאבים בעקב?

אחת הסיבות להופעת הכאבים בעקב היא דלקת כרונית בסיבי הרצועה של רקמת החיתולית הכפית, עומסים חוזרים על רקמה זאת מחלישים את רקמת החיבור וגורמים לקרעים מיקרוסקופיים.

 

מי עלול לסבול מהתוצאה ומהם גורמי הסיכון?

  • ריצה והליכה מרובה – אנשים המבצעים פעילות ספורטיבית אינטנסיבית או עומדים שעות ארוכות במהלך היום.
  • נעליים – נעילה של נעליים אשר אינן מתאימות לכף הרגל.
  • משקל עודף – בעיקר לאחר עלייה במשקל האופן מהיר נוצר לחץ על החיתולית הכפית.
  • מבנה הרגל – כף רגל שטוחה, גיד אכילס קצר, קשת גבוהה, פניית הרגל פנימה ועוד.
  • גיל – מרבית המתלוננים על כאב הם בגילאי 40-60.
  • פעילות גופנית מאומצת – הגברת קצב האימונים באופן חד.
  • מכה – חבטה באזור העקב.

 

כאב עצם העקב  – מהם הסימפטומים?

הסימפטום העיקרי הוא כאב באזור העקב לאחר קימה מהשינה והליכה של מספר צעדים, בדרך כלל מדובר בכאב חד אך יש המתארים אותו ככאב עמום. בדך כלל הכאב נפסק לאחר פעילות הליכה אך עשוי לחזור גם בהמשך היום.

עצם העקב

כיצד מאבחנים את מחלת החיתולית הכפית?

האבחון נעשה בדרך כלל על סמך התלונות של המטופל, בדיקה גופנית ולעתים תתבצע גם בדיקת אולטרסאונד או בדיקת MRI, כמו כן הרופא ימליץ על בדיקות דם.

 

כיצד מטפלים בכאבים?

הפתרון הראשוני הוא מתן מנוחה לרגליים והפסקת פעילות אינטנסיבית, טיפולים נוספים הם פיזיותרפיה, כדורים נוגדי דלקות, זריקות סטרואידים וחבישות שונות. הטיפול היעיל ביותר עם למעלה מ90 אחוזי הצלחה הוא איפול באמצעות גלי הלם.

מרפאות רפואות הביאו לראשונה לישראל את טיפול רפואת העקב באמצעות גלי הלם, אנו מחזיקים באופן בלעדי בתווי תקן ISO 13485-1 ותקן ISO 9001. המרפאות שלנו הן היחידות המורשות לטיפול ע"י קופות החולים: לאומית זהב, לאומית כסף, מאוחדת שיא. המרפאות שלנו פרושות ב-11 מרפאות בכל רחבי הארץ ואנו מחזיקים את הציוד החדיש והמתקדם ביותר בתחום טיפולי הלם. סדרות הטיפולים שלנו מותאמות באופן אישי עבור כל מטופל או מטופלת ואחוזי ההצלחה של הריפוי עומדים על למעלה מ-90%!.

אם אתם מעוניינים לשמוע עוד על פתרון עבור כאבים בעצם העקב הגעתם לכתובת הנכונה! נשמח אם תתקשרו אלינו לטלפון: 073-205-1300 או צרו איתנו קשר כאן.
 


ברפואות מתנהלים בלעדית בכפוף לתקנים והסמכות תו איכות ISO 13485-1 ותקן ISO 9001.

אנחנו נותנים שירות למבוטחי קופות חולים כללית, מכבי ,מאוחדת, לאומית.

רפואות גלי הלם

 מומחי רפואות לשרותך…