הראשונים שהביאו את טיפול גלי ההלם לישראל!

תקנים והסמכות

תו איכות ISO 13485-1 ISO 9001 

עד 80% החזר לכל המבוטחים בביטוחי בריאות בסעיף מחליף ניתוח בגלי הלם בחברות הביטוח: 

הירשם עכשיו לייעוץ חינם!
או
הירשם עכשיו לייעוץ חינם!
או
אנו מעניקים את הטיפול היעיל ביותר ל..

כאב דורבן

כאבי דורבן ברגל הם תופעה שכיחה יחסית המאופיינת ע"י דלקת כרונית באזור כף הרגל הגורמת להיווצרותו של מעין זיז גרמי. השם המדעי של מחלה זאת הוא: החיתולית הכפית (plantar fascia), צורתה של הבליטה מזכירה בצורתה קוץ (ניתן לראותו בצילומי רנטגן או בצילומי אולטרסאונד) ומכאן נובע השם המשונה שהשתרש בקרב הציבור הרחב. החיתולית הכפית היא רקמה שמחברת בין עצמות כף הרגל ועוטפת את השרירים, מבחינה מבנית היא זאת ששומרת על הרצועה האורכית של כף הרגל. אבחון מוקדם של הדלקת ותחילת טיפול באופן מיידי בשיטות טיפול יכולות להביא לשיפור ניכר ברמת הכאב – ואף לריפוי. עם זאת חשוב שהמטופל ידאג לעשות שינויים שונים בהרגלי החיים – מה שיאפשר להשיג לא רק ריפוי שלם אלא גם לחדול את הישנותה של הדלקת או כאבי דורבן.

למידע נוסף לחצו כאן

מהי עוצמת כאב דורבן?

אנשים שסובלים מדורבן בכף הרגל יודעים לספר על כאבים שהם לפעמים עזים ביותר, ולפעמים עם פגיעה ביכולת להמשיך בשגרת חייו עקב צליעה קשה או במקרים קשים חוסר תנועה מוחלט.

 

מי באוכלוסייה עלול לסבול מכאבים בעקב ומהם גורמי הסיכון?

יש באוכלוסייה מספר של קבוצות סיכון העלולות לסבול מדורבן:

מרבית המתלוננים על כאב הם בגילאי 40-60, אנשים המבצעים פעילות ספורטיבית אינטנסיבית או עומדים שעות ארוכות במהלך היום, נעילה של נעליים אשר אינן מתאימות לכף הרגל. (נפוץ במיוחד למי שנועל כפכפים או נעלי עקב במשך שעות רבות – נעליים שאינן בולמות את הזעזועים באזור העקב, בעיקר לאחר עלייה במשקל האופן מהיר נוצר לחץ על החיתולית הכפית, מבנה הרגל – כף רגל שטוחה, גיד אכילס קצר, קשת גבוהה, פניית הרגל פנימה ועוד, פעילות גופנית מאומצת – הגברת קצב האימונים באופן חד, חבטה באזור העקב, גיד אכילס – קיצור גיד אכילס והגבלה של הכיפוף בכף הרגל.

כאב דורבן

כיצד מטפלים בכאבים של דורבן בעקב כף הרגל?

ישנם מספר טיפולים שיכולים לעזור בהקלה על הכאבים:

אחת ההמלצות החשובות ביותר היא לתת מנוחה לאזור המודלק והכואב כמו כן יש מספר טיפולים שונים שיכולים לעזור ולהפחית את רמות הכאב: פיזיותרפיה – הגמשה ומתיחות של השרירים הרלוונטיים, חבישת סד לילה, הפחתת משקל, חבישות מיוחדות העוזרות בהפחת העומס, מדרסים מיוחדים, קומפרסים קרים, משככי כאבים, הזרקת סטרואידים ובמקרים קיצוניים – ניתוח כירורגי.

גלי הלם הטיפול היעיל ביותר – הטיפול בגלי הלם גורם לרעידות בבליטה הגרמית וממיס אותה בתדירות גבוהה של 2,500 – 3,000 פעימות לטיפול, זאת שיטה הזהה לחלוטין המשמשת לריסוק אבני כליה. הטיפול בגלי הלם שובר את המעגל הכרוני של הדלקת באמצעות עידוד הגוף ליצירת כלי דם חדשים, המעודדים את זרימת החמצן לרקמה המודלקת. באופן זה הגוף למעשה מרפא את עצמו.

מרפאות רפואות הביאו לראשונה לישראל את הטיפול באמצעות גלי הלם, אנו מחזיקים באופן בלעדי בתווי תקן ISO 13485-1 ותקן ISO 9001. המרפאות שלנו הן היחידות המורשות לטיפול ע"י קופות החולים: לאומית זהב, לאומית כסף, מאוחדת שיא. המרפאות שלנו פרושות ב-11 מרפאות בכל רחבי הארץ ואנו מחזיקים את הציוד החדיש והמתקדם ביותר בתחום טיפולי הלם. סדרות הטיפולים שלנו מותאמות באופן אישי עבור כל מטופל או מטופלת ואחוזי ההצלחה של הריפוי עומדים על למעלה מ-90%!

אם אתם מעוניינים לשמוע עוד על פתרון עבור כאבים בקרסול דורבן, הגעתם לכתובת הנכונה! נשמח אם תתקשרו אלינו לטלפון: 073-205-1300 או צרו איתנו קשר כאן.


ברפואות מתנהלים בלעדית בכפוף לתקנים והסמכות תו איכות ISO 13485-1 ותקן ISO 9001.

אנחנו נותנים שירות למבוטחי קופות חולים כללית, מכבי ,מאוחדת, לאומית.

רפואות גלי הלם

 מומחי רפואות לשרותך…