הראשונים שהביאו את טיפול גלי ההלם לישראל!

תקנים והסמכות

תו איכות ISO 13485-1 ISO 9001 

עד 80% החזר לכל המבוטחים בביטוחי בריאות בסעיף מחליף ניתוח בגלי הלם בחברות הביטוח: 

הירשם עכשיו לייעוץ חינם!
או
הירשם עכשיו לייעוץ חינם!
או
אנו מעניקים את הטיפול היעיל ביותר ל..

כאב בעקב דורבן

אתם קמים מהמיטה לאחר שנת לילה נעימה, הולכים מספר צעדים ומרגישים כאבים עזים בכף הרגל. לאחר זמן מה הכאב עובר ואתם שוכחים ממנו. למחרת בבוקר הסיפור חוזר שוב… לאחר מספר צעדים אתם מרגישים כאבים עזים בכף הרגל ולאחר זמן מסוים הכאב חולף. מה מתרחש לכם ברגל? האם יש דרך להיפטר מהכאבים החוזרים? האם יש פתרון יעיל לבעיה?

החדשות הטובות הן שאתם לא לבד… זאת תופעה נפוצה ביותר ולפי הערכות שונות עשרה אחוזים מהאוכלוסייה סובלים ממנה בשלב כלשהו במהלך חייהם. היא שכיחה יותר אצל אנשים בטווח הגילאים ארבעים וששים וגם אופיינית מאוד לאנשים הרצים ריצות ארוכות או עומדים שעות רבות על הרגליים.

השם הנפוץ למחלה הוא דורבן או כאבי דורבן בעקב. הדלקת שנוצרת באזור גורמת ליצירת בליטה גרמית המזכירה קוץ בצילומי רנטגן ומכאן נובע השם המשונה. השם המדעי של המחלה הוא חיתולית הכפית (Plantar fasciitis).

למידע נוסף לחצו כאן

כאבים בעקב דורבן – מהן הסיבות?

רקמה זאת מחברת בין עצמות כף הרגל ועוטפת את השרירים, מבחינה מבנית היא זאת ששומרת על הרצועה האורכית של כף הרגל. במקרים שונים הרקמה עוברת תהליכים ניווניים שגורמים להופעתו של תהליך דלקתי ולעתים גם להופעת מעין בליטה גרמית היוצאת מהעקב לכיוון האצבעות. חיתולית הכפית הינה רקמת חיבור ארוכה אלסטית ורחבה עתירה בסיבי קולגן, היא נמתחת לאורכה של תחתית כף הרגל, מוצאה הוא בעצם העקב ומגיע עד לאצבעות כף הרגל. היא משמשת לתמיכה בקשת כף הרגל וכעין מיתר האחראי למתיחה והתארכות בשלב הדריכה ושחרור המתחים והתקצרות בזמן דחיפת הרגל. כאשר מופעלים על רקמה זו עומסים במשך תקופה ארוכה (ריצות או עמידה ממושכת על הרגליים), נוצרים קרעים מיקרוסקופיים בסיבים, מה שגורם בסופו של דבר לדלקת כרונית ולכאבים עזים.

 

כיצד מאבחנים דורבן בעקב?

אבחון של דורבן בעקב נעשה ע"י רופא אורתופד, לרוב על סמך תלונותיו של הפציינט, על סמך בדיקה גופנית בה יחפש את נקודות הכאב. פעמים רבות תתבצע גם בדיקת אולטרסאונד או בדיקת MRI, כמו כן הרופא ימליץ על בדיקות דם על מנת לשלול סיבות אחרות.

כאב בעקב דורבן

האם הכאב הוא חד פעמי או שהוא עלול לחזור?

במידה ולא יתבצע אבחון נכון והבעיה לא תטופל, עלולה הדלקת להפוך לכרונית ולגרום לבעיות בהליכה, כאבי גב, ברכיים וירכיים.

מרפאות רפואות הביאו לראשונה לישראל את הטיפול באמצעות גלי הלם, אנו מחזיקים באופן בלעדי בתווי תקן ISO 13485-1 ותקן ISO 9001. המרפאות שלנו הן היחידות המורשות לטיפול ע"י קופות החולים: לאומית זהב, לאומית כסף, מאוחדת שיא. המרפאות שלנו פרושות ב-11 מרפאות בכל רחבי הארץ ואנו מחזיקים את הציוד החדיש והמתקדם ביותר בתחום טיפולי הלם. סדרות הטיפולים שלנו מותאמות באופן אישי עבור כל מטופל או מטופלת ואחוזי ההצלחה של הריפוי עומדים על למעלה מ-90%!.

אם אתם מעוניינים לשמוע עוד על פתרון עבור כאב בעקב דורבן הגעתם לכתובת הנכונה! נשמח אם תתקשרו אלינו לטלפון: 073-205-1300 או צרו איתנו קשר כאן.


ברפואות מתנהלים בלעדית בכפוף לתקנים והסמכות תו איכות ISO 13485-1 ותקן ISO 9001.

אנחנו נותנים שירות למבוטחי קופות חולים כללית, מכבי ,מאוחדת, לאומית.

רפואות גלי הלם

 מומחי רפואות לשרותך…