הראשונים שהביאו את טיפול גלי ההלם לישראל!

תקנים והסמכות

תו איכות ISO 13485-1 ISO 9001 

עד 80% החזר לכל המבוטחים בביטוחי בריאות בסעיף מחליף ניתוח בגלי הלם בחברות הביטוח: 

הירשם עכשיו לייעוץ חינם!
או
הירשם עכשיו לייעוץ חינם!
או
אנו מעניקים את הטיפול היעיל ביותר ל..

טיפול בדורבן כף הרגל

השם המדעי של דורבן ברגל הוא החיתולית הכפית (plantar fascia) אלה הם כאבים הנובעים מדלקת המתרחשת ברקמה החתולית הכפית. רקמה זו היא המחברת בין עצמות כף הרגל ועוטפת את השרירים, מבחינה מבנית היא זאת ששומרת על הרצועה האורכית של כף הרגל. במרבית המקרים הדלקת נגרמת כתוצאה של עומס יתר על האזור כשמגוון גורמי סיכון עלול להגביר את הסיכוי ללקות במחלה. דורבן ברגל היא הסיבה השכיחה ביותר לכאבים בכף הרגל מבין המקרים השונים. חשוב מאוד לדעת שמצב זה עלול להחמיר מאוד כאשר אינו מטופל באופן מיידי, פעמים רבות קורה שהכאבים בעקב מורגשים רק לאחר שקמים ממנוחה ארוכה (שינה או ישיבה) וחולפים להם לאחר זמן מועט. זאת תופעה מטעה ולכן אנשים רבים מפחיתים מחומרת הבעיה עד אשר המצב מחמיר.

למידע נוסף לחצו כאן

למה קוראים למחלה דורבן?

הדלקת שנוצרת באזור העקב גורמת ליצירת זיז גרמי המזכיר בצורתו קוץ שאפשר לראותו בצילומי רנטגן או בצילומי אולטרסאונד ומכאן נובע השם העממי שהשתרש בקרב האוכלוסייה.(אין קשר בין החיה הקוצנית לבין המחלה עצמה – יש שיגידו שהכאבים הם כמו דקירות של מחטי דורבן – אך לא מכאן נובע השם).

 

איך מאבחנים דורבן בכף הרגל?

האבחון נעשה ע"י אורתופד – הוא יקשיב לתלונות שלכם ויאסוף פרטים על הרגלי החיים שלכם, כמו כן יבצע אבחון באמצעות מישוש של האזור הכואב וינסה להבין את מקורו, במקרים רבים הוא ימליץ על צילום רנטגן, אולטרסאונד או MRI לאבחון לקבלת אבחון שלם.

טיפול בדורבן כף הרגל

מהן דרכי טיפול בדורבן כף הרגל?

ישנן מספר שיטות עבור טיפול בדורבן:

  • טיפול שמרני – עיקר הטיפול כולל מנוחה, טיפול בקומפרסים קרים, חבישת הרגל ונעילת נעליים נוחות.
  • טיפול תרופתי – מתן תרופות לשיכוך כאבים ותרופות אנטי דלקתיות, לעתים משולב בטיפול גם קבלת סטרואידים.
  • פיזיותרפיה – חיזוק השרירים שנועד להפחתת העומס בכפות הרגליים.
  • ניתוח – טיפול שבדרך כלל הרופאים לא ממליצים עליו, נועד רק למקרים קשים מאוד לאחר ששום טיפול אחר לא הצליח.
  • גלי הלם – טיפול חדשני ואפקטיבי מאוד (למעלה מ90 אחוזי הצלחה) שמטרתו היא לעודד את זרימת הדם באזור ע"י המסת הזיז הגרמי שברגל. הטיפול בגלי הלם שובר את המעגל הכרוני של הדלקת, באופן זה הגוף למעשה מרפא את עצמו.

 

מרפאות רפואות הביאו לראשונה לישראל את הטיפול באמצעות גלי הלם, אנו מחזיקים באופן בלעדי בתווי תקן ISO 13485-1 ותקן ISO 9001. המרפאות שלנו הן היחידות המורשות לטיפול ע"י קופות החולים: לאומית זהב, לאומית כסף, מאוחדת שיא. המרפאות שלנו פרושות ב-11 מרפאות בכל רחבי הארץ ואנו מחזיקים את הציוד החדיש והמתקדם ביותר בתחום טיפולי הלם. סדרות הטיפולים שלנו מותאמות באופן אישי עבור כל מטופל או מטופלת ואחוזי ההצלחה של הריפוי עומדים על למעלה מ-90%!.

אם אתם מעוניינים לשמוע עוד על טיפול דורבן הגעתם לכתובת הנכונה! נשמח אם תתקשרו אלינו לטלפון: 073-205-1300 או צרו איתנו קשר כאן.


ברפואות מתנהלים בלעדית בכפוף לתקנים והסמכות תו איכות ISO 13485-1 ותקן ISO 9001.

אנחנו נותנים שירות למבוטחי קופות חולים כללית, מכבי ,מאוחדת, לאומית.

רפואות גלי הלם

 מומחי רפואות לשרותך…